12 Eylül darbesi 39. yılında masaya yatırılacak!

12 Eylül 1980 darbesi, 39. yılında Gazeteci Zeynep Bayramoğlu'nun moderatörlüğünde masaya yatırılacak. 12 Eylül Paneli'nde darbenin siyasi ve toplumsal hayatımızda yarattığı tahribat ile 15 Temmuz'a giden süreçte nasıl bir etki yarattığı gibi konular ele alınacak.

Türk siyasi hayatının en ağır darbelerinden biri olan 12 Eylül 1980 darbesini 39. yılında masaya yatırıyoruz. Gazeteci Zeynep Bayramoğlu'nun moderatörlüğünde yapılacak 12 Eylül Paneli'ne İstinye Üniversitesi Ekonomi ve Politika Araştırmaları Merezi (EPAM) Koordinatörü İdris Kardaş ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu katılıyor.

Türkiye'nin darbelerle imtihanı, 12 Eylül darbesinin siyasi ve toplumsal hayatımızda yarattığı tahribat ile 15 Temmuz'a giden süreçte nasıl bir etki yarattığı gibi konuların ele alınacağı panel, 12 Eylül 2019 Perşembe günü saat: 12:00'de Hafıza 15 Temmuz'da gerçekleştiriliyor.

15 Temmuz başta olmak üzere Türkiye'nin darbeler tarihi ile sömürgecilik ve kolonyalizmin farklı anlatımlarla yer aldığı Hafıza 15 Temmuz'un ev sahipliği yaptığı panele basın mensuplarının da katılımı bekleniyor.

Dolmalık biberin içinden öyle bir şey çıktı ki! Tuba Ünsal'dan üstsüz fotoğraf! Ünlü futbolcunun kardeşi Survivor'a katılıyor Ebru Polat'tan Jennifer Lopez pozu! Depremden yürek yakan kareler... Bir ısırık 66 ameliyat! Hayatı karardı... Korona'da korkunç şüphe! 93 örnek incelendi ve... Menemen Çandarlı otoyolunu açtı, direksiyona geçti Van'da ölü sayısı 9'a yükseldi