Magazin

Ameliyat masasına yatan Seren Serengil'in safra kesesi alındı! İşte son sağlık durumu

Zayıflamak için operasyon geçiren ve daha sonra sürekli kilo kaybeden, 70 kilodan 46 kiloya kadar düşen ve ölüm tehlikesi yaşayan ünlü sunucu ve şarkıcı Seren Serengil, ameliyat masasına yattı. Safra kesesi alınan Serengil'in son durumunu sevgilisi Mustafa Rahman Tohma sosyal medya hesabından duyurdu.

2016 yılında geçirdiği mide küçültme ve gastrik bypass ameliyatından sonra 70 kilodan 46 kiloya düşen Seren Serengil’in son hali sevenlerini korkuttu. Geçirdiği mide küçültme ameliyatı sonrası damping sendromuna yakalanan Seren Serengil zor günler yaşamaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda safra kesesinden ameliyat olması gerektiğini açıklayan Seren Serengil sağlık durumu el vermeyince operasyonu ertelemişti. Seren Serengil dün ameliyat oldu.


Mustafa Rahman Tohma, 50 yaşındaki sevgilisi Seren Serengil'in son sağlık durumunu Instagram'dan yaptığı paylaşımla açıklayarak şu ifadelere yer verdi;

"Merak eden soran herkese şunu söyleyeyim. Seren çok ağır bir dönem geçirdi belki sizlere yansıtmayı sevmediğinden hep neşeli haline rastladınız. Sayfasında çünkü o hiçbir zaman yaşadığı durumdan faydalanmayı isteyen biri olmadı. Son bir aydır gece gündüz neredeyse teknede de hep yattı film seyretti. Ağrıları çok fazlaydı. Böbrek ve safra kesesi çalışmayacak duruma gelmişti. Bir de geri dönüşüm ameliyatını olması gerekiyordu. Bir ay önce Haberal hocamızın denetiminde hastanesinde yapılan tetkikler sonucu bağırsağının olması gerekenden daha kısa olduğu için damping sendromunun olduğu ve geçmesinin ve kilo almasının vücut direnci ve bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesinin ameliyat öncesi gerektiğini söylemişti. Safra kesesi alınacak bağırsak ameliyatı beraber bir ara olacaktı bu ayında sonunda... Fakat Seren'in karaciğer değerlerinin birdenbire çok yüksek çıkması ve siroza çevirebilme ihtimali onun vücut denge ve değerlerinin yerine gelmesini beklenmeden derhal ameliyat olma zaruretini doğurdu. İki ameliyatı aynı anda vücudu kaldıramayacağından ilk safra kesesi alındı. İkinci ameliyatı da vücut biraz daha toparlanınca kan değerlerini yerine gelince olacak. Şu an iyi... Siz sevenlerinin duasıyla daha da iyi olacak. Teşekkür ederiz”