Gündem

Altun: Sevinmek yerine manipülasyona sarılanlar oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak yeni kademeli normalleşme adımlarını açıklarken, müzikli eğlence mekanlarının saat 24.00'e kadar hizmet vereceğini duyurmuştu. Müzikli eğlence yerlerinin çalışma saatlerinde yapılan düzenlemenin ideolojik çarpıtmalara mağruz bırakıldığına dikkat çeken İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ancak sevinmek yerine 'müziğin engellendiği' şeklinde tezvirat ve manipülasyona sarılanlar olmuştur." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak yeni kademeli normalleşme adımlarını açıklarken, salgın nedeniyle kapalı olan müzikli eğlence yerlerinin yeniden açılarak 24.00'e kadar hizmet verebileceğini duyurmuş, "Kusura bakmayın, gece kimsenin kimseyi rahatsız etme hakkı yoktur." demişti.

Bu sözlerin ardından sosyal medyadan tepkiler yükselirken, kışkırtıcı paylaşımlar da yapıldı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, müzikli eğlence mekanlarının çalışma saatlerine yönelik düzenleme ile ilgili açıklama yaptı.

Müzikli eğlence yerlerinin çalışma saatlerinde yapılan düzenlemenin ideolojik çarpıtmalara mağruz bırakıldığına dikkat çeken Fahrettin Altun, "Yeni normalleşme uygulamalarına milletimizle birlikte sevinmek yerine ideolojik bir çarpıtmayla 'müziğin engellendiği' şeklinde tezvirat ve manipülasyona sarılanlar olmuştur. Müzikli eğlence mekanlarının gece çalışma saatleri tüm dünyada normal zamanlarda bile belirli bir zaman dilimine göre düzenlenmektedir" dedi.

Yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ülke ve millet olarak başarıyla sürdürülen koronavirüsle mücadele sürecinde normalleşmeye ilişkin yeni dönem uygulamalarını açıkladığını belirten Altun, sokağa çıkma kısıtlamasının 1 Temmuz itibarıyla tümüyle kaldırılması başta olmak üzere, alınan yeni kararların, koronavirüs salgınında zor günlerin geride kaldığının göstergesi olduğunu söyledi.

"SEVİNMEK YERİNE İDEOLOJİK BİR ÇARPITMAYLA MÜZİĞİN ENGELLENDİĞİ MANİPÜLASYONUNA SARILANLAR OLDU"

İletişim Başkanı Altun, "Bu adımlardan biri de salgın tedbirleri nedeniyle faaliyetlerine ara veren müzikli eğlence mekanlarının 1 Temmuz itibarıyla belirlenecek kurallar çerçevesinde açılması ve saat 24.00'e kadar hizmet verebilmeleri olmuştur. Ancak ne yazık ki yeni normalleşme uygulamalarına milletimizle birlikte sevinmek yerine ideolojik bir çarpıtmayla 'müziğin engellendiği' şeklinde tezvirat ve manipülasyona sarılanlar olmuştur. Müzikli eğlence mekanlarının gece çalışma saatleri tüm dünyada normal zamanlarda bile belirli bir zaman dilimine göre düzenlenmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız, dünyada da benzer örnekleri olan bu uygulamaya ilişkin genel bir kaideye işaret etmiştir. Her zaman sanatın ve sanatçının yanında olan Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla devletimizin ilgili kurumları salgın tedbirlerinden etkilenen sektörlerin başında gelen müzik camiasını da bu süreçte yalnız bırakmamış, bütün imkanlarıyla desteklemiştir. Bu gerçeğe rağmen, siyasi bocalamalarını toplumsal kutuplaşma çabalarıyla örtmeye çalışanların türlü çarpıtma ve yalanlarla müzikli eğlence mekanlarıyla ilgili adımı da kullanmaya çalışmalarını milletimiz ibretle takip etmektedir" ifadelerini kullandı.

"SAHTE YAŞAM TARZI TARTIŞMASI İLE SUNİ GÜNDEM YARATILMAYA ÇALIŞILIYOR"

Sahte bir yaşam tarzı tartışması ile suni gündem yaratılmaya çalışıldığına işaret eden Fahrettin Altun, "Özlem duydukları eski Türkiye alışkanlarını terk edemeyenlerin, sahte bir yaşam tarzı tartışmasıyla suni bir gündem oluşturarak toplumu kutuplaştırmaya ve buradan siyasi rant devşirmeye girişmeleri, bir acziyet örneği olarak kayıtlara geçmiştir. Tüm dünyanın baş etmeye çalıştığı salgın musibetinden tamamen kurtulmak için devlet ve millet olarak hassasiyet göstermeye devam edecek ve bu başarılı mücadelemizi manipüle etmeye çalışanlara prim vermeyeceğiz" dedi.

 

 

 

Günün Videosu
Sarıkeçililer Yaşatam ve Dayanışma Derneği Başkanı Pervin Çoban Savran Türkiye'yi günledir etkisi altına alan yangın fırtınasının sebeplerini anlattı. Savran'a göre yangın çıkmasının nedenlerinden biri, ormanlarda keçilerin artık dolaşmıyor oluşu...