Yaşam |

Altın için yapmadığı kalmadı: Yengesinin elini ve ağzını bantladı, bayıltana kadar dövdü!

Iğdır'da Cantürk Avşar isimli bir saldırgan, misafirliğe gittiği amcasının eşini yalnız kaldırları sırada koli bandıyla bağlayıp sopa ile bayıltana kadar dövdü. Evdeki altın bilezikleri çalarak kaçan zanlı Ankara'da yakalanıp tutuklandı. Zanlı, "Altınları bozdurup, parayı harcadım" dedi.

Ankara'da yaşayan Cantürk Avşar, bir süre önce Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı Çıraklı köyünde yaşayan amcası Hüseyin Avşar'ın yanına geldi.

Avşar, kışın Ankara'da, yazın da köyde yaşayan amcası ve yengesinin yanında bir süre kaldı. Cantürk Avşar, 11 Mart günü amcası ilçeye gidince yengesi Simizer Avşar'ın elini ve ağzını koli bandı ile bağlayıp bayıltana kadar dövdü, ardından da evdeki altın bilezikleri alarak kaçtı.


AĞZINDAKİ KOLİ BANDINDAN KURTULUP BAĞIRARAK YARDIM İSTEDİ

Bir süre sonra kendisine gelen Simizer Avşar, ağzındaki koli bandından kurtulup bağırarak yardım istedi. Çığlıkları duyup eve gelen komşuları Avşar'ın ellerini çözüp, jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi. 10 çocuk annesi Simizer Avşar, gelen ambulansla Tuzluca Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavisinin ardından taburcu edilen Simizer Avşar ile eşi Hüseyin Avşar, jandarmaya gidip yeğenlerinden şikayetçi oldu. Tuzluca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yakalama kararı çıkarılan Cantürk Avşar, jandarmanın düzenlediği operasyonla Ankara'nın Mamak ilçesinde saklandığı evde yakalandı.

"ALTINLARI BOZDURUP PARALARI HARCADIM"

Kaçtıktan sonra Kars'ın Kağızman ilçesine geçip altınları bozdurduğunu, buradan da Ankara'ya geçtiğini söyleyen Avşar, parayı ise harcadığını belirtti. Avşar 19 Mart'ta Ankara'da çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.