Yaşam

Altı yaşındaki çocuğa AVM tuvaletinde istismar

İstanbul'da genç akrabanın alışveriş merkezinde 6 yaşındaki çocuğu taciz ettiği gündeme gelmiş, küçük çocuk iddiaları reddetmişti. Ancak yaşadığı cinsel tacizi inkar eden küçük çocuk, aradan aylar geçtikten sonra durumu itiraf etti. Savcılık, cinsel tacizde bulunan akraba hakkında dava açtı. Talihsiz çocuk cesaretini toplayınca yaşadıklarını bir bir anlattı.

Sabah'ın haberine göre, İstanbul'da bir AVM'de 6 yaşındaki akrabasıyla birlikte gezmeye giden genç adam C.L., bir süre sonra küçük çocukla birlikte tuvalete gitti. Burada oğluna cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. S.L. ismli genç kadın bir AVM' nin tuvaletinde, akrabasının küçük oğluna cinsel istismarda bulunduğundan bahisle eşi C.L.'den şikâyetçi oldu. Daha sonra küçük çocuk M.L., Çocuk İzlem Merkezinde alınan ifadesinde, akrabası C.L.'nin özel bölgelerine dokunmadığını, tacize uğramadığını anlattı.

BABA İNKÂR ETTİ

Baba C.L., savunmasında tuvalete gitmediklerinin AVM'de yemek yiyip oyuncak aldıklarını üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini dile getirdi. Olay günü AVM deki kamera görüntüleri alınarak incelendi ve görüntü inceleme tutanağında iddia edildiği gibi genç ile küçük çocuğun tuvalete gittiklerine dair bir görüntüye ulaşılamadı ve küçük çocuğun alınan ifadesinde iddia olunan cinsel istismar olayının gerçekleştiğine dair hiçbir şey söylemediği gerekçesiyle takipsizlik kararı verildi.

CESARETİNİ TOPLAYAN ÇOCUK İTİRAF ETTİ

Anne babası boşanma aşamasında olan çiftin oğulları sonrasında itirafta bulundu. Psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve pedagogdan oluşan heyet ile birlikte küçük çocukla yapılan görüşmede alışveriş merkezinde C.L.'nin kendisine kötü şeyler yaptığını, tuvaleti olmadığı halde tuvalete gittiklerini, üzerindeki kıyafetleri çıkardığını ve özel bölgelerine dokunduğunu, ilk gittiğinde anlatmaya korktuğu için anlatamadığını, daha sonra korkusunu yendiğini söyledi. Küçük çocuğun itirafından sonra genç akraba C.L., hakkında iddianame hazırlandı. 'Çocuğun cinsel istismarı' suçundan 22 yıl 5 ay hapis istemiyle dava açılan genç, Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacak.