Almanya Başbakanı Olaf Scholz yurttaş buluşmasında yuhalandı

Almanya'da Angela Merkel'in ardından başbakanlık koltuğuna oturan Olaf Scholz, Brandenburg'da soruları yanıtlamak için vatandaşlarla buluştu. Olaf Scholz, vatandaşlarından 'Vatan haini, yalancı' damgasını yedi ve yuhalandı.

Almanya'da Angela Merkel'in uzun süren görevinin ardından Başbakanlık görevine seçilen Olaf Scholz, bir türlü istenilen performansı gösteremedi.

Başbakan Scholz, Brandenburg eyaletinde SPD Federal Meclis milletvekili Wiebke Papenbrock ile soruları yanıtmalak için vatandaşlarıyla 'Yurttaş buluşması' düzenledi.

Konuşmasına başlayan Scholz, beklemediği bir tepkiye karşılaştı. Almanya'da 40 yıllık enflasyon rekorlarının kırılması, kış aylarında yaşanacak gaz krizi ve ekonomik sorunlar nedeniyle Başbakan Scholz protesto edildi.

"VATAN HAİNİ"

Protestocular Scholz'u 'Vatan haini', 'Yalancı', 'Defol git' ifadeleriyle yuhaladı.

Polis ekiplerinin müdahalesi sonucu protestocular olay yerinden uzaklaştırılırken, Scholz, geleceğe dönük gelişmelerle ilgili soruları yanıtlama fırsatı buldu.

Almanya'da yaşanan bir başka gelişmeye göre ise, Başbakan Scholz'un yarın Hamburg Eyalet Meclisi Soruşturma Komisyonu'nda ifade vermesi bekleniyor.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz yurttaş buluşmasında yuhalandı

İfade istenmesinin nedeninin ise Scholz'un bir bankayı 47 milyon Euro borçtan kurtarmak için 2016'da siyasi nüfus kullandığı belirtiliyor.

Başbakan Scholz'un yalan beyan kullandığı veya nüfuzu kullandığı tespit edilirse, yargılanacağı iddia ediliyor.

 

Almanya Başbakanı Olaf Scholz yurttaş buluşmasında yuhalandı ile ilgili etiketler Almanya Angela Merkel protesto Olaf Scholz

Sitene Ekle