Yaşam |

Alkollü, ehliyetsiz, üstelik karantina firarisi

Bursa'da trafik ekiplerince durdurulan motosiklet sürücüsünün alkollü olduğu ve ehliyetine el konulduğu ortaya çıktı. Sürücünün koronavirüs karantinasını deldiği de belirlendi. 5 bin 400 TL cezai işlem uygulanan sürücü evine yaya olarak gönderildi.

Bursa'da İnegöl Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri, Cuma Mahallesi Nuri Doğrul Caddesi üzerinde uygulama yaptı.

Ekipler, 16 AAJ 397 plakalı motosikleti durdurdu. 30 yaşındaki sürücü A.F.’nin belgelerini kontrol eden polisler, alkol testi de yaptı. Sürücünün 1.1 alkollü olduğu ve daha önceden de alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulduğu tespit edildi.

KARANTİNAYI DELMİŞ

GBT sorgulamasında sürücünün Covid-19 hastası olduğu ve karantinayı deldiğini tespit eden ekipler sürücüye mesafe konusunda sık sık uyarılarda bulundu.

5 GÜN ÖNCE DE CEZA YEMİŞ

Sürücüye ehliyetsiz araç kullanmaktan 2 bin 699 TL, 3. kez alkollü araç kullanmaktan 2 bin 699 TL cezai işlem uygulandı. Ayrıca sürücüye 5 gün önce de alkollü araç kullanmaktan cezai işlem uygulandığı ortaya çıktı. Motosiklet çekiciyle otoparka çekildi.

Polise yalvaran sürücü A.F., "Siz haklısınız. Allah rızası için yapmayın. Daha 5 gün önce ceza yedim. Evim şurada, motosikleti bağlamayın eve götüreyim" dedi.

İHA

Sitene Ekle