Yaşam |

Ali'nin ölümüne sebep olan torbacı yakalandı!

İstanbul Esenyurt'ta torbacıların kullandığı tespit edilen bir eve operasyon düzenleyen narkotimler, yapılan aramada çok miktarda uyuşturucu madde ve GHB adlı kimyasal sıvı ele geçirdi. Taksim’de bir otelde uyuşturucu komasına girmesi sonucu ölen üniversite öğrencisi Ali Rıza Eren’in telefon rehberinde ismi olan torbacı, operasyonda gözaltına alınırken, zehir tacirinin biberonla, evine gelen bağımlılara uyuşturucu madde kullandırdığı ortaya çıktı.

İstanbul Taksim’de 21 Ekim Pazar günü bir otelde ölü bulunan 28 yaşındaki Ali Rıza Eren’in uyuşturucu komasına girerek ölmesinin ardından İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı Sokak Suçları ve Narkotim Büro Amirliği ekipleri çalışma başlatmıştı. Çalışma kapsamında narkotimler, gence kimyasal sıvı olan GHB satarak ölümüne neden olan torbacı Ceyhun T. ile “Azat” lakaplı zehir tacirini yapılan operasyonla gözaltına almıştı. Gencin ölümüyle ilgili araştırmalarını derinleştiren narkotik polisi, üniversiteli gence bir torbacının daha uyuşturucu madde sattığını tespit etti.

EVDEN UYUŞTURUCU FIŞKIRDI

Torbacıyı fiziki ve teknik takibe alan narkotimler, verileri toplamalarının ardından operasyon için düğmeye bastı. Hazırlıklarını tamamlayan polis, geçen pazartesi günü saat 16.30 sıralarında harekete geçerek Esenyurt Saadetdere Mahallesi 95. Sokak üzerindeki binaya geldi.

Dairenin tespit edilmesinin ardından kapıyı çalan narkotimler, Deniz Ç.’yi (36) yere yatırarak etkisiz hale getirdi. Polis ayrıca ters kelepçelenen torbacının elindeki tornavidayı da aldı. TİM ardından evde arama yapmaya başladı. Evi didik didik arayan narkotimler, çekmecenin çeşitli yerlerine gizlenmiş, çok sayıda ve miktarda metamfetamin ve ecstasy hap ele geçirdi.

"BEBE" YAZILI BİBERONLA UYUŞTURUCU İÇİRMİŞ

İHA'da yer alan habere göre detaylı arama yapan polis, bazanın altında çok miktarda “skunk” diye tabir edilen ot esrar buldu. Top haline getirilmiş çorapları da inceleyen polis, içerisinde yine ot esrar ele geçirdi. Su şişelerine bakan polis, damlası 500 liraya satılan çok miktarda GHB adlı kimyasal sıvıları da buldu. Hassas terazi, tomarla kilitli poşet ve uyuşturucu madde ticaretinden elde edilen 500 lirayı da ele geçirilen narkotimlerin dikkatini “bebe” yazılı bir biberon çekti. Torbacının düzenek kurduğu biberonla, evine gelen bağımlılara uyuşturucu madde kullandırdığı ortaya çıktı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Aramaların ardından gözaltına alınan Deniz Ç., emniyette sorgulandıktan sonra adliyeye sevk edildi. Deniz Ç., “uyuşturucu madde ticareti yapmak ve sağlamak” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ele geçirilen uyuşturucu maddeler ve sıvılar ise incelenmek üzere şubeye götürüldü.