Spor

Ali Koç'un Acun Ilıcalı rahatsızlığı

Alanya deplasmanına özel uçağıyla giden Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un sakatlığı bulunan Mesut Özil’le ilgili “Acaba oynar mı?” sorusuna Acun Ilıcalı'nın “Oynayacak, ben konuştum” cevabını vermesi Başkan'ı kızdırdı. Koç, “Ben bilmiyorum sen nereden biliyorsun Acun?” diyerek tepki gösterdi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Acun Ilıcalı'nın takımın "çok içinde" oluşundan rahatsız... Ünlü medya patronu, Trabzonspor maçı öncesi istifa kararı alan Emre Belözoğlu'nu kararından caydıran isimdi Ilıcalı, Belözoğlu'nun takımın başına geçmesinin ardından takımla daha yakından ilgilenmeye başladı.

Sözcü'nün haberine göre Ali Koç, bu durumdan hayli rahatsız. Alanya deplasmanına özel uçağıyla giden Koç'un sakatlığı bulunan Mesut Özil’le ilgili “Acaba oynar mı?” sorusuna Ilıcalı'nın “Oynayacak, ben konuştum” cevabını vermesi Başkan'ı kızdırdı.

Ilıcalı'ya, “Ben bilmiyorum sen nereden biliyorsun Acun” diyen Koç, “Bu kulüp için çok çaba harcıyorsun çok şeyler yaptın ama bu kadar takımın içinde olmanı doğru bulmuyorum” diye çıkıştı.  

Sivasspor maçı öncesinde içinde futbolcuların da olduğu 15 kişilik gruba iftar yemeği veren Acun'ub Emre Belözoğlu ve takımla olan ilişkisi de Ali Koç'un teknik direktör konusundaki kararda etkili oldu.

EMRE BELÖZOĞLU'YLA BURAYA KADAR

Öte yandan, Ali Koç teknik direktör konusunda fikir değiştirdi. Emre Belözoğlu'nun bir şansı hak ettiğini düşünen Koç, Sivas yenilgisi sonrasında arayışlara başladı.

Şampiyonluk fırsatının kaçtığı Sivas maçında 2-0 geriye düşülmesinin ardından dakikalar 51'i gösterirken Ozan Tufan ve Dimitris Pelkas'ın oyundan alması Ali Koç'u çileden çıkardı. Maç sırasında oturduğu yerden kalkarak içeri giren Koç, birlikte maçı izlediği isimlere “Böyle değişiklik olmaz. Geçen haftalarda da değişiklikler sonrasında takım hep geriye gidiyordu ama bu artık kabul edilemez. Ozan'ın çıkması olacak iş değil” diyerek tepki gösterdi, yenilginin ardından adeta yıkıldı.

Belözoğlu'nun tecrübesiz oluşunun gelecek yıl için de sorun olacağını düşünen Koç, yeni dönemde deneyimli bir isimle çalışma kararı aldı.

Yorumlar