Yaşam |

Ali Kırca Twitter'da öldürüldü!

Usta televizyoncu Ali Kırca'nın kalp krizi geçirerek öldüğü iddia edildi. Twitter'da yayılan söylenti üzerine Ali Kırca'ya ulaşan meslektaşlarından Özlem Gürses ve Gürkan Hacır, iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Özlem Gürses, "Ali Kırca ile az önce konuştum. 4 aylık torununu sevmekle meşgul..." dedi. Gürkan Hacır da, Kırca ile ilgili iddiaların doğru olmadığını söyledi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

Uzun süredir ekranlardan uzak olan televizyon haberciliğinin duayenlerinden Ali Kırca'nın öldüğü iddia edildi. 

UAE adını kullanan bir Twitter hesabı Kırca'nın Bahçeşehir'deki villasında ölü bulunduğunu. Ölüm sebebinin ise kalp krizi olduğunun söylendiğini iddia etti. 

Umut Kaşan isimli kullanıcı ise birçok sosyal medya kullanıcısı gibi haberin doğruluğundan emin olmadan Ali Kırca'ya rahmet okudu. 

Bu söylenti üzerine sosyal medyada ve internette Ali Kırca öldü mü? sorusunun cevabı aranmaya başlandı.

Gerçekten Kırca kalp krizi geçirdiği için evinde ölü mü bulunmuştu?

Tabiiki gerçek bugüne kadar birçok örnekte olduğu gibi yine tam tersiydi. Yani Ali Kırca ölmemişti ve sapasağlam bir şekilde hayatına devam ediyordu. 

Gazeteci Özlem Gürses ile Gürkan Hacır sosyal medya hesaplarından çirkin iddiayı yalanlayan paylaşımlarda bulundu. 

Kırca ile konuştuğunu belirten Gürses "Ali Kırca ile az önce konuştum. 4 aylık torununu sevmekle meşgul... "bugün de ölmedim" dedi. :) çok şükür hayatta... bu vesile ile beni mesleğe başlatan ve çok sevdiğim Ali beyin de sesini duymuş oldum." dedi. 

Gürkan Hacı ise "Usta Televizyoncu Ali Kırca’nın öldüğüne ilişkin haberler doğru değil." ifadesini kullandı.