Popüler Haberler |

Ali Ersan Duru kimdir? Kalbimin Sultanı Mahmud'u kaç yaşında?

Kalbimin Sultanı dizi Star TV ekranlarında izleyiciler ile buluşmaya gün sayıyor. 13 Haziran günü ekranlarda yer alacak dizinin senaryosunu Özlem İnci Hekimoğlu, Nil Güleç Ünsal ve Atilla Ünsal kaleme alıyor. Oyuncuların yaşamları merak ediliyor. Peki Ali Ersan Duru kimdir? Kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı? Detaylar haberimizde...

Yaz sezonun gelmesiyle birlikte yeni diziler ekranlara girmeye hazırlanıyor. Star TV ekranlarında yayınlanacak Kalbimin Sultanı dizisinin detayları izleyiciler tarafından merak ediliyor. Mahmud karakterini canlandıran Ali Ersan Duru'nun yaşamı merak ediliyor. Peki Ali Ersan Duru kimdir? Kaç yaşında? Hangi dizilerde oynadı? Merak edilen soruların cevapları detayları ile haberimizde...

ALİ ERSAN DURU

Ali Ersan Duru, 19 Eylül 1984 tarihinde Ankara'da doğmuştur. 4 abisi vardır. Babası Ankaralı, annesi Karadenizlidir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara'da okudu.
Eskişehir, Osmangazi Üniversitesi Maliye Bölümü'nden mezun oldu. Aynı dönem içinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu (Esogü Tiyatro Topluluğu) ile amatör tiyatro hayatına başladı. Öncelikle Osmangazi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu ile çalışmaya başladı. Lisans eğitimi bittikten sonra oyunculuğu profesyonel anlamda yapmaya karar verdi ve İstanbul'a gelerek oyunculuk eğitimi almaya başladı. Önce 2008 yılında DİALOG anlatım ve iletişimde temel oyunculuk teknikleri dersleri aldı.
Daha sonra da Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları'nda iki yıllık bir tiyatro eğitimi aldı. Bununla paralel olarak aynı dönem içinde workshop'lara katılmaya, diksiyon ve şan dersleri almaya devam etti.

İlk olarak TRT 1 de ''Başrolde Aşk'' isimli sit-com'la profesyonel oyunculuk hayatına başladı.

2012 yazında Turgut Özakman'ın Diriliş adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan ''Çanakkale 1915'' adlı sinema filminde roman kahramanlarından Mehmed Ali'ye hayat verdi.

2013 yılında "Yağmurdan Kaçarken" adlı dizide Carlos Martin, Ezgi Asaroğlu, Ayça Erturan, Ali Ersan Duru, Furkan Andıç, Ebru Şancı, Serkan Şenalp, Doğukan Polat ile beraber rol aldı.

Ali Ersan Duru, 2013 yılında Refik Halit Karay'ın eserinden esinlenerek yazılan ve Yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın yaptığı "Bugünün Saraylısı" adlı dizide Selçuk Yöntem, Nazan Kesal, Serhat Teoman, Cansu Tosun ile birlikte başrol oyuncusu oldu.

FİLMLERİ VE DİZİLERİ :

2013 - 2014 - Bugünün Saraylısı (TV Dizisi)
2013 - Yağmurdan Kaçarken (Korkmaz) (TV Dizisi)
2013 - Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda (Sinema Filmi)
2012 - Çanakkale 1915 (Mehmet Ali) (Sinema Filmi)
2011 - 2012 - Hayat Devam Ediyor (TV Dizisi)
2011 - Başrolde Aşk (Emre) (TV Dizisi)
2010 - Lale Devri (TV Dizisi) Konuk Oyuncu

KALBİMİN SULTANI 

Biri Osmanlı Hükümdarı, diğeri Batılı, özgürlüğüne düşkün bir Rus kızı... Mahmud ve Anna...

Maya Productions International’ın yapımcılığını üstlendiği Kalbimin Sultanı 13 Haziran Çarşamba 20.00'da Star'da başlıyor!

Başrollerini Ali Ersan Duru ve Aleksandra Nikiforova’nın paylaştığı Kalbimin Sultanı projesinde ikiliye, Emel Çölgezen, Tansel Öngel, Beste Kökdemir, Tuncel Salman, Taner Rumeli, Bülent Seyran, Sadi Celil Cengiz başta olmak üzere Rusya’da birçok önemli projede yer almış Shcherbina Dmitry, Rudensky Andrey, Sokolovsky Alexander gibi Rus ve Türk başarılı oyuncular eşlik ediyor.

Bir Osmanlı Hükümdarı ile bir Rus kızının masalını anlatan Kalbimin Sultanı’nda ilkel bulduğu hareme muhbir olarak girmek zorunda kalan Anna, ancak masallarda yaşanacak büyük bir aşkın eline düşer...

Senaryosunu Özlem İnci Hekimoğlu, Nil Güleç Ünsal ve Atilla Ünsal’ın kaleme aldığı Kalbimin Sultanı 13 Haziran Çarşamba 20.00'da Star'da!

 

ALEXANDRA NİKİFOROVA

Önümüzdeki aylarda adını sık sık duyacağımız Alexandra Nikiforova, 1993 Kırım doğumlu.

Ancak annesi de, babası da Rus.Tiyatro oyuncusu teyzesinin izinden giderek 14 yaşında tiyatroya başlayan genç oyuncu Rusya'da birkaç yapımda rol almış.

Daha önce evlenip boşanan Alexandra, minik kızı Anna'yı tek başına büyütüyor."Kalbimin Sahibi" dizisinin yapım şirketi, başrol karakteri Anna için titiz araştırmalara girdiği sırada keşfedilerek Türkiye'ye gelmiş.Bir yıldır Türkiye'de olan oyuncu, sadece 2.5 ay ders almasına rağmen dizide kendisini seslendirecek kadar hızlı Türkçe öğrenmiş.

Türk-Rus ortak yapımı olan dizide II. Mahmud döneminde saraya öğretmen olarak girse de aslında bir ajan olan Anna karakterine hayat verecek.

 

TANSEL ÖNGEL

Tansel Öngel, 24 Eylül 1976 tarihinde doğdu. Türk tiyatro ve dizi oyuncusu.

2000 yılında Trabzon Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünde göreve başladı. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosunda sanatçı olarak görevini sürdürmektedir.

Bazı Televizyon Dizilerinde oynayan oyuncu Muhteşem Yüzyılda 36 bölüm boyunca "Alvise Gritti" rolünü oynadı (37. bölümde yerine başka bir oyuncu kadroya dahil olmuştur). Yaz'ın Öyküsü adlı yaz ve gençlik dizisinde Yaz'ın babası Mert karakterini canlandırmıştır.