Popüler Haberler

Aleyna Tilki Yalnız Çiçek dinle!

Ünlü popçu Yıldız Tilbe'nin heyecanla beklenen 'Yıldız Tilbe' Yıldızlı Şarkıları' projesi yayınlandı. Albümde pek çok şarkıcı Tilbe'nin şarkılarını seslendirdi. O isimlerden biri ise genç şarkıcı Aleyna Tilki oldu. Albümde Yalnız Çiçek şarkısını söyleyen Aleyna Tilki'nin yorumu merak ediliyor. İşte Aleyna Tilki Yalnız Çiçek dinle! Detaylar haberimizde...

Yıldız Tilbe'nin şarkılardan hazırlanan yeni proje yayınlandı.Projede Tilbe'nin 39 şarkısını 39 farklı sanatçı seslendiriyor.'Yıldız Tilbe' Yıldızlı Şarkıları' projesinde birçok ünlü isim yer aldı. Albümde şarkı seslendiren isimler arasında Aleyna Tilki'de yer alıyor. Tilki'nin Yalnız Çiçek yorumu merak ediliyor. İşte Aleyna Tilki Yalnız Çiçek dinle! Merak edilen detaylar haberimizde...

ALEYNA TİLKİ

Aleyna Tilki (d. 28 Mart 2000, Konya), Türk şarkıcı. Ağustos 2016'da "Cevapsız Çınlama" single'ı ile Türkiye'de ses getiren bir çıkış yakalayarak tanındı.

Aleyna Tilki, 28 Mart 2000'de Of, Trabzonlu bir anne ve Konyalı bir babanın çocuğu olarak Konya'da dünyaya geldi. Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmasıyla ilk kez televizyonlarda görüldü. Ağustos 2016'da Türk besteci ve aranjör Emrah Karaduman'ın "Cevapsız Çınlama" adlı single'ında vokal olarak yer aldı. Single'ın YouTube'da yayınlanan klibi 2016'da Türkiye'de en çok izlenen video klip oldu ve bir yıl içinde 300 milyondan fazla izlendi.Böylece en çok izlenen Türkçe şarkı klibi unvanını yakaladı.[kaynak belirtilmeli] Şarkı ise MusicTopTR Resmî Listesi'nde 2 numaraya kadar yükseldi.Tilki, Temmuz 2017'de ilk solo single'ı "Sen Olsan Bari"yi yayımladı ve Türkiye'de aynı listede 1 numara oldu.


SİNGLE'LAR

"Cevapsız Çınlama" (2016) - Türkiye'de
"Sen Olsan Bari" (2017)

TELEVİZYON

Yetenek Sizsiniz Türkiye (2014)
Video klip
"Cevapsız Çınlama" (2016)
"Sen Olsan Bari" (2017)
Reklam
Fuse Tea

YILDIZ TİLBE

Orta ikinci sınıfta okuduğu Mustafa Rahmi Balaban Okulu'nda eğitimini bırakmak zorunda kalmış,küçük yaşlardan itibaren şarkı söylemeye başlamıştır.18 yaşından önce evlenmiştir.Evliliğinden "Sezen Burçin" adında bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir. Daha sonra 5 yıl evli kaldığı Güngör Karahan'dan ayrılmıştır. Sonraları İzmir'de çeşitli gece kulüplerinde şarkıcılık yapmaya başlamıştır.

Sahneye ilk olarak 1990 yılında Cengiz Özşeker'in patronu olduğu bir kulüpte başlamıştır. 1991 yılının sonlarında Sezen Aksu, Tilbe'nin ismini duyup kendisini dinlemeye gelmiş ve vokalistlik teklif etmiştir. İki sanatçı tanışmış, Tilbe vokalistlik teklifini kabul ederek İstanbul'a gelmiş, Sezen Aksu'nun evine taşınmış, konserlerinde ve albümlerinde vokallik yapmıştır. Sezen Aksu ile yolları ayrıldıktan sonra İstanbul'un gece kulüplerinde şarkı söylemeye başlamıştır. Bu sırada Cem Özer'in "Laf Lafı Açıyor" isimli programında solistlik teklifi almış ve bir süre programın solisti olarak şarkı söylemiştir. Bu programda kazandığı ün[9] ile albüm teklifleri alarak 1994 yılının yazında Delikanlım isimli ilk albümünü yayınlamıştır. Bu yıllarda birçok sanatçıya hit olan şarkılar vermiş, vokaller yapmıştır.

1996 yılında narkotik şube tarafından sanatçının evine yapılan baskında bir miktar esrar bulunmuş ve Tilbe üç gün gözaltında tutulmuş ardından serbest bırakılmıştır. Esrardan kurtulmak için Balıklı Rum Hastanesinde bir süre tedavi görmüştür.Aynı yıl çıkardığı "Aşkperest" albümü beklenen ilgiyi görmemiştir. 90'lı yılların sonlarında İstanbul, Bursa ve Eskişehir'de çeşitli gece kulüplerinde çalışmaya başlamıştır. 2001 yılında çıkardığı "Gülüm" isimli albümü ile yıldızı yeniden parlamaya başlamıştır. Ve 2002 yılında çıkardığı "Haberi Olsun" isimli albümü ilgi toplamıştır. Akabinde 2003 yılında yayınladığı "Yürü Anca Gidersin" isimli albümdeki her şarkı hit olmuştur. Sanat hayatı boyunca birçok ödül alan Tilbe, günümüzde hala en başarılı bestecilerden ve yorumculardan birisi olarak görülmektedir.

 

 

 

Yorumlar