Spor

Alex Teixeira ne zaman İstanbul'a geliyor? Brezilyalı yıldızın yıllık ücreti ne kadar?

Beşiktaşlı taraftarların uzun süredir beklediği Alex Teixeira'nın geliş tarihi belli oldu. 31 yaşındaki Brezilyalı yıldızda işlem tamam. Josef de Souza Facetime'dan görüntülü telefon görüşmesi yaptığı Brezilyalı futbolcu, İstanbul’a adım atacağı tarihi bizzat açıkladı.

Beşiktaş'ın uzun süredir transfer görüşmeleri yürüttüğü Brezilyalı yıldız Alex Teixeira'da sona gelindi. Siyah-Beyazlı kulüple her konuda anlaşan Sambacının geliş tarihi belli oldu. Hürriyet'in haberine göre; yıldız isim cumartesi günü İstanbul'da...

İsmail Er'in haberi şöyle: "Uzun süredir kadrosuna katmak istediği Alex Teixeira cumartesi günü İstanbul’a geliyor. Önceki gün siyah beyazlıların teknik patronu Sergen Yalçın, futbol şube sorumlusu Emre Kocadağ ve takımın başarılı yıldızı Josef de Souza facetime’dan görüntülü telefon görüşmesi yaptığı Brezilyalı futbolcu, İstanbul’a adım atacağı tarihi bizzat açıkladı.

ANTRENMANLI VE HAZIR GELİYOR

Görüntülü yapılan görüşmede kamerayı Sergen Yalçın ve Emre Kocadağ’a çeviren Brezilyalı futbolcu, “Taraftar dahil herkes seni bekliyor” diyerek Alex Teixeira’ya presini sürdürdü. Teixeira ise “Geliyorum, cumartesi günü İstanbul’dayım. Sabırsızlanıyorum. Burada antrenmanlarımı eksiksiz sürdürüyorum. Hazır olacağım” diyerek siyah beyazlılara müjdeyi verdi. Josef de Souza ise ülkesi Brezilya’da beraber tatil yaparken ‘Kartal pençesi’ hareketi yaptırdığı yakın arkadaşının Türkiye’ye gelmek için sabırsızlandığını belirtirken şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de çok başarılı olacak. Çok başarılı bir kadroya sahibiz. Teknik direktörümüz Sergen Yalçın’ın oyun sistemine uyan, dikine gidebilen ve şut atabilen önemli futbolcu. Cumartesi günü İstanbul’a gelecek olması bizleri sevindirdi. Her geçen gün Şampiyonlar Ligi için kadromuz güçleniyor."

YILLIK ÜCRETİ BELLİ OLDU

Beşiktaş'a imza atması beklenirken, Dubai’ye giderek yaptığı transfer görüşmelerinden sonuç alamayan Alex Teixeira’ya Beşiktaş’ın yıllık 2 milyon 300 bin Euro garanti ücret vereceği, ayrıca imza parası karşılığında da 900 bin Euro ödeme yapılacağı ifade edildi.