Gündem

Alaattin Çakıcı: Özgür bir vatandaşım, her yere gidebilirim

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Alaattin Çakıcı, "Kıbrıs'a gönderildi" iddialarına sosyal medyadan yanıt verdi. "Özgür bir vatandaşım, dünyanın her yerine gidebilirim" diyen Çakıcı, eroin baronu olması teklif edildiği iddiasına da çok sert yanıt verdi.

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Alaattin Çakıcı, "Kıbrıs'a gönderildi" iddialarına sosyal medyadan cevap verdi. Özgür bir vatandaş olarak Kıbrıs'a ya da dünyanın her yerine gidebileceğini söyleyen Çakıcı, eroin baronu olması teklif edildiği iddiasına da sert sözlerle tepki gösterdi.

Alaattin Çakıcı, Twitter'daki hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Batı ve okyanus ötesi İsrail, ortaklaşa, ülkemizde çirkin bir senaryo ile yerli işbirlikçelerini devreye sokarak, günlerdir bu çirkin oyunu izlemekteyiz, basın, sosyal medya ve televizyonlarda, devletimizin beka sorunu var iken, sürekli batının devreye soktuğu bu çirkin oyunda her konuda gündeme dolaylıda olsa getiriliyorum. Bunu gündeme getiren sözde basın mensupları, bir haberlerinde de "Alaattin ÇAKICI Kıbrıs'a gönderildi" diyorlar. Ben şu an özgür bir vatandaşım, Kıbrıs'a da ve dünyanın her yerine de gidebilirim. Bu kimsenin sorunu değilken, niye bu kadar sorun ediliyor. Sebahattin Önkibar isimli gazeteci, Youtube'da yayınladığı videoda Alaattin Çakıcı'ya, "eroin baronu olması teklif ediliyor" diyor. Ona ve herkese şunu söylerim ki, böyle bir teklifi bana kim yaparsa yapsın , "git karını .... bırak derim". Ülkemiz üzerinde by-pass yapmak isteyen herkese sözüm şudur ki , devletin bekası söz konusuysa, tarafım devletin bekası ve devamlılığıdır."

 

Günün Videosu
Muğla'da bir haftadır devam eden orman yangınlarını söndürme çalışmaları vatandaşların da desteğiyle hız kesmeden devam ediyor. Ekipler ve gönüllü vatandaşlar canla başla gece-gündüz demeden alevlere müdahale ediyor. Yangın gece saatlerinde İHA ekibi tarafından havadan drone ile görüntülenirken, gecenin karanlığını alevler aydınlattı. İşte o anlar...