Gündem |

Akşener'in Buldan sessizliği

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada İBB Başkanı İmamoğlu'nun 8 Mart paylaşımı ile ilgili sessizliğini korudu.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında yaptığı konuşmada hükümete yönelik sert eleştirilerde bulundu. Ancak konuşmasında İBB Başkanı İmamoğlu'nun 8 Mart paylaşımında kendisini HDP Eş Başkanı Pervin Buldan ile yan yana göstermesine sessiz kaldı.

İBB Başkanı İmamoğlu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yaptığı paylaşıma İYİ Parti'den sert yorumlar gelmesine rağmen Akşener fazla yorumda bulunmamıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Akşener şunlar söylemişti:

"İnsanların konuşmaktan korkmadığı bir Türkiye inşa etmeye çalışıyoruz. Bunun ilk örneği kendi partimizdir. Dolayısıyla hem sayın İmamoğlu’nun tweeti hem de sayın Ağıralioğlu, kendi tutumlarını, kendi görüşlerini dile getirdiler. Hürriyetçilik ilkesi içinde değerlendirilmesi gereken iki bakış açısı. Sayın İmamoğlu’nun attığı tweeti arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular ben de saygı duyuyorum."