Gündem

Akşener kadına hakarete tepkisiz

Sosyal medya hesabından Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım'a hakaret eden İYİ Parti'li Levent Özeren gözaltına alındı. Twitter'da "AhlaksızLeventÖzeren" etiketi altında tepkilerini gösteren vatandaşlar, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bu duruma sessiz kalmasını da eleştirdi.

İçerik: SuperHaber
İçerik: SuperHaber

İYİ Parti'nin Bursa Milletvekili Aday Adayı olan Levent Özeren Twitter hesabından AK Parti Milletvekili Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım için, “Sakın acile gitme, tedavi olmadan ölür görenler. ‘Etik değil’ diyene bak, böyle başa böyle tarak!” şeklinde çirkin bir paylaşımda bulundu.

2015 yılında atıldığı tespit edilen ve büyük tepki çeken bu paylaşım, her kesimden insan tarafından eleştirildi. Gelen tepkilerin ardından Özeren Bursa'da gözaltına alındı.

Sıkı bir kadın hakları savunucusu olduğunu her fırsatta dile getiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise parti mensubunun bu ayıbı karşısında sessiz kalmayı tercih etti.

DARK İÇİN AYAKLANDI, KADINA HAKARETE SUS PUS

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'sosyal medyadaki ahlaksızlığı ortadan kaldırma' sözlerini 'yasak gelecek' şeklinde çarpıtan Akşener, Netflix dizisi Dark için bile ortalığı ayağa kaldırırken bu konuda yorum yapmaması tepki çekti.

Twitter'da kullanıcılar "AhlaksızLeventÖzeren" etiketi altında tepkilerini dile getirirken Akşener'e 'Neden hala sessizsin?' sorusunu yöneltti.

 

Günün Videosu
Ankara'nın Pursaklar ilçesinden dedesinin kaçan kurbanlığının peşinden giden ve sonrasında kaybolan üniversite öğrencisi Onur Eker'den 2 gündür haber alınamıyor. Eker'in güvenlik kamerasına yansıyan son görüntüsünde elinde sopayla yürüdüğü görülüyor.