Akılalmaz olaylar kafaları karıştırdı: Türkiye'ye karşı provokasyon mu yapılıyor?

Türkiye'de son günlerde ortaya çıkan garip olaylar, 'Bu kadar da olmaz' dedirtti. Türkiye'nin Suriye'ye müdahalesi öncesi yaşanan bu akılalmaz olaylar, 'Bu işin arkasında provokasyon mu var?' sorusunu da beraberinde getirdi.

Seçil Balık
Seçil Balık

Türkiye'de son günlerde yaşanan garip olaylar, akıllarda soru işareti bıraktı. Çoğu birtakım amaçsız gerçekleşen eylemler gibi gözükse de 'Bu işin arkasında neler var?' sorusu akıllarda yer edinmeye başladı...

Medyada her gün akılalmaz haberler gündeme gelirken, vatandaşlardan da 'Ne oluyor bu insanlara' sorusu yönelmeye başladı. 

PROVOKASYON MU?

Türkiye'de provokatif adımların ilki göçmenler üzerinden başladı. Fitili sığınmacılara karşı kışkırtmacı tutum alan Sessiz İstila filmi ateşledi. 

Sosyal medyada da troll hesapların müdahalesiyle gerçekleşen bu oyun, daha sonrasında farklı eylemlerle devam etti. 

Türkiye'nin Suriye müdahalesi öncesi silsile halinde gelen bu olaylar sonrasında 'içeride birileri düğmeye bastı mı?' şüphesini de uyandırdı. Suriye müdahalesini provoke etmek isteyen grupların Türkiye'de iç karışıklık çıkarmak için talimat almış olabileceği akıllara geldi. 

İleriki günlerde Türkiye'yi nelerin beklediği ise merak konusu oldu. 

Son günlerde peş peşe ortaya çıkan olaylar şu şekilde:

15 TEMMUZ KÖPRÜSÜ'NE PANKART ASMA GİRİŞİMİ

Gezi kalkışmasının yıl dönümünde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne pankart asmaya çalışan TİP Genel Başkanı Erkan Baş'ın da aralarında olduğu grup polis tarafından engellendi.

Süleyman Soylu, köprüdeki Gezi pankartını kesen polisleri 'ödüllendirecek'

YAŞLI ENGELLİ KADINA ŞİDDET 

Gaziantep'te zihinsel engelli olduğu anlaşılan Suriyeli yaşlı kadın, 'çocuk kaçırdığı' gerekçesiyle suç dosyası kabarık bir caniden şiddet gördü

Suriyeli yaşlı kadına tekmeli saldırı

BEBEK SAHİLİ'NDE UYGUSUZ GÖRÜNTÜLENENLER...

İstanbul Bebek Sahili'nde güpegündüz cadde ortasında cinsel ilişkiye giren çift hakkında yasal işlem başlatıldı. Çiftlerden biri tutuklanırken diğer sinir hastalıklarında tedavi görmek üzere gözetim altına alındı

 YİNE BEBEK SAHİL'DE ÇIPLAK UZANAN ADAM

İstanbul'da Bebek sahilinde çıplak şekilde bankta uzanan şahıs gözaltına alındı. Şüphelinin, 'kasten yaralama, hırsızlık, güvenlik güçlerine mukavemet ve kumar oynanması için imkan sağlama' suçlarından 6 suç kaydı bulunduğu tespit edildi.

Son Dakika: Bebek sahilinde çıplak şekilde uzanan şahıs gözaltına alındı

GALATA'DA KENDİNİ ATEŞE VEREN GENÇ

Galata Kulesi'nin önünde siyahlara bürünen ve eline orak alan bir genç kendini ateşe verdi... Olay öncesi Taksim tarafında dolaşan ve fotoğraf çektiren gencin, neden kendini ateşe verdiği bilinmiyor. 

 

 

Akılalmaz olaylar kafaları karıştırdı: Türkiye'ye karşı provokasyon mu yapılıyor? ile ilgili etiketler seçim Taksim Bebek provokasyon orak iç karışıklık