Akıl almaz dolandırıcılık! Kurdukları tezgahla 350 bin liralık vurgun yaptılar

İstanbul’da denizcilik sektöründe faaliyet gösteren bir firmanın mail hesabını hackleyen grup, firmaya gönderilecek olan 350 bin lirayı kendine hesaplarına aktardı. Akıl almaz olayın detayları bu kadarı da olmaz dedirtti. Detaylar haberimizde…

İstanbul'da denizcilik sektöründe faaliyet gösteren kurumsal bir firmanın mail adresi hack'lendi. Mail hesabını ele geçirenler, benzer isimlerde başka hesaplar açarak firmanın iş birliği yaptığı yurt dışındaki bir firmayla iletişime geçti.

Akıl almaz dolandırıcılık! Kurdukları tezgahla 350 bin liralık vurgun yaptılar

Yabancı şirketin Türk firmaya yapacağı 350 bin liralık ödemeyi kendi hesaplarına aktaran şüpheliler, daha sonra ortadan kayboldu. Durumu fark eden firma yöneticileri polise giderek şikayetçi oldu.

9 ŞÜPHELİDEN 8'İ TUTUKLANDI

İhbarın ardından Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin tespit edilmesi için çalışma başlattı. Yapılan incelemelerde firmayı dolandıran 9 şüpheli tespit edildi. Şüphelilerin yakalanması için İstanbul merkez olmak üzere Gaziantep ve Ordu'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 9 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 9 şüpheliden 1'i hamile olduğu için adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, 8 kişi ise tutuklandı.

Akıl almaz dolandırıcılık! Kurdukları tezgahla 350 bin liralık vurgun yaptılar ile ilgili etiketler dolandırıcılık mail hackleme