Gündem |

Akar: Cumhuriyet tarihimizin en yoğun operasyonel dönemini yaşıyoruz!

Türkiye, ilgi alanlarını her gün etki alanına dönüştürmeye devam ediyor. Savunma sanayisinde zincirlerini kıran ve zorluklara göğüs geren Türkiye, tüm dünyada mazlumların yanında olmaya devam ediyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bu duruma işaret ederek 'Cumhuriyet tarihimizin en operasyonel dönemini yaşıyoruz.' ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin ilgi alanları her gün biraz daha etki alanına dönüşmekte. 

ALÇAKÇA VE KORKAKÇA YAPILAN TERÖR SALDIRISININ 5. YILINDA KONUŞMA YAPTI

17 Aralık 2016 tarihinde PKK terör örgütü tarafından bombalı araçla gerçekleştirilen ve 'hiçbirinde silah bulunmayan' 15 askerin şehit, 56 askerin gazi olduğu açak ve korkak terör olayının 5. yıl dönümündeki açıklamasında çarpıcı bir saptama yaptı. 

'CUMHURİYET TARİHİMİZİN EN OPERASYONEL DÖNEMİNİ YAŞIYORUZ'

Cumhuriyet tarihinin en yoğun operasyonel döneminin yaşandığını da aktaran Bakan Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri; cumhurbaşkanlığımızın emir ve komutasında yurt içi ve sınır ötesinde hem kendi hem de KKTC, Libya, Azerbaycan gibi dost ve kardeş ülkelerimizin hak ve menfaatlerini korumak için gece gündüz, yaz kış demeden mücadelemizi sürdürmekteyiz. Egemenliğimiz ve bağımsızlığımız için cumhuriyet tarihimizin en yoğun operasyonel dönemini yaşıyoruz. Hudutlarımız en yoğun tedbirlerle korunur şekilde" ifadelerini kullandı.