Gündem

AK Partili Yavuz, aşı karşıtı vatandaşlara seslendi: Cumhurbaşkanı'mız üç doz aşı oldu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, vatandaşlara aşı ve tedbir çağrısında bulundu. Bazı vatandaşların aşı konusunda çekincelerinin olduğuna değinen Yavuz, "Bilim adamları, bütün hekimler bunu oluyor. Cumhurbaşkanı'mız üç doz aşı oldu. Bir problem görseydi, Cumhurbaşkanı'mız olur muydu? Bütün hekimler aşısını yaptırıyor, onlar işin ehli olan insanlar" dedi.

Türkiye Emekliler Derneği Sakarya Şubesi 22. Olağan Genel Kurulu'na katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, kongrenin hayırlı olmasını diledi. Salgın sürecine dikkat ederek saha ziyaretlerine devam ettiklerini belirten Yavuz, Sakarya'nın aşılanma oranında daha yukarılara çıkması gerektiğini vurguladı.

"ALMAMIZ GEREKEN MESAFE VAR, BUNUN İÇİN DE KURALLARA UYMAMIZ GEREKİYOR"

Yavuz, bazı vatandaşların aşı konusunda çekincelerinin olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi: "Bilim adamları, bütün hekimler bunu oluyor. Cumhurbaşkanı'mız üç doz aşı oldu. Bir problem görseydi, Cumhurbaşkanı'mız olur muydu? Bütün hekimler aşısını yaptırıyor, onlar işin ehli olan insanlar. Dolayısıyla bizim aşılarımızı olmamızda fayda var. Almamız gereken mesafe var, bunun için de aşı, maske, mesafe ve hijyen kuralına uymamız gerekiyor."

1000 YATAKLI ŞEHİR HASTANESİ 2023 YILI GEÇMEDEN TAMAMLANACAK

Kentte inşa edilecek Acil Durum Hastanesi'nin 3 ay içerisinde tamamlanacağını bildiren Yavuz, hastanenin, yoğun bakım yatak ihtiyacını önemli oranda karşılayacağını kaydetti. Yavuz, 1000 yataklı şehir hastanesinin de Alandüzü Mahallesi'nde 2023 yılı geçmeden tamamlanacağını sözlerine ekledi.