Gündem

AK Parti'li Çamlı o kitabenin başında cevap verdi

AK Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Sultan 1. MahmutÇeşmesi'ni restore ettirirken, kitabesine babasının adını eklettirdiği gerekçesi ile eleştirilerin hedefi olmuştu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibi tarafından da hedef alınan Çamlı o çeşme ve kitabenin başında iddiaları cevap verdi...

Kamuoyuna yansıyan şekliyle AK Parti Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, İstanbul'da bulunan Sultan 1. Mahmut tarafından yaptırılan tarihi çeşmeyi restore ettirmişti.

Ancak bu restorasyon sırasında çeşmeye ait kitabede yenilenmiş ve Çamlı'nın babasının adı bu yeni kitabeye eklenmişti. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibi tarafından gündeme getirilen bu iddia üzerine Ahmet Hamdi Çamlı iddiaya konu olan çeşme ve kitabenin önünde bir açıklama yaptı.

YouTube'dan yayınlanan açıklamasında Çamlı, İmamoğlu ve ekibi tarafından kendisine karşı bir itibar suikastı yapıldığını ileri sürdü. 

Çeşmede bir restorasyon ya da onarım yapılmadığını belirten Çamlı, kendisinin gerçekleştirdiği işlemin restitüsyon olduğunu ifade etti. Çamlı, yaptığının mevcudu olmayan bir çeşmenin ihyasından başka bir şey olmadığını savundu. Çamlı, "İBB Başkanı yalanla değil, hayırla yadedileceği işleri ile uğraşsın" dedi...

Sitene Ekle