Koronavirüs |

AK Parti'li başkan Kovid-19'a yakalandı

AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik koronavirüse yakalandı. Sosyal medya hesabından Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyuran Çelik, ""Bana bir şey olmaz demeyelim kesinlikle. Tedbirlerimizi mutlaka alalım." uyarısında bulundu.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vücudundaki ağrıların artması nedeniyle gittiği hastanede koronavirüsten şüphelenen doktorların yaptığı testin sonucunun pozitif çıktığını söyledi. 

Çelik'in hastalığına ilişkin açıklamaları ise şöyle: 

 “Dün vücut ağrım vardı, biraz ondan dolayı tedbir amaçlı Covid-19 testi yapıldı. Testim pozitif çıktı. Şu anda evdeyim, karantina sürecimi evde geçireceğim. Herkes mutlaka maske ve mesafe kurallarına uymalı, temizliğine dikkat etmeli. Korona virüse karşı alınan tedbir kurallarımıza riayet edelim. Bana bir şey olmaz demeyelim kesinlikle. Tedbirlerimizi mutlaka alalım. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uyalım. Vatandaşlarımız bu konuda daha hassas olurlarsa bu süreci atlatarak normal hayatımıza dönmeye başlarız. Bu süreçte vatandaşımızın kurallara uymalarına bağlı. Elimizden geldiğinde maske ve dezenfektan kullanımını ihmal etmeyelim” 

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.