Gündem

AK Parti'den Oğuzhan Asiltürk'e iki kritik ziyaret daha

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ziyaret etti. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, söz konusu görüşmenin ardından iki AK Parti'li ismin daha Asiltürk'ü ziyaret ettiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ocak ayının ilk haftasında Saadet Partisi'nin önemli isimlerimden Oğuzhan Asiltürk'ü Ankara'daki evinde ziyaret etti. Yaklaşık bir saat süren ziyarete ilişkin çarpıcı iddialar gündeme düştü.

GÖRÜŞME YAKLAŞIK BİR SAAT SÜRDÜ

Asiltürk'ün Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer alan Bahçelievler mahallesindeki evde gerçekleşen görüşme, bir saat kadar sürdü. Görüşmenin ardından 86 yaşındaki Asiltürk, Cumhurbaşkanı'na makam aracına kadar eşlik etti. Erdoğan kendisini balkonlardan selamlayan vatandaşlara da el sallayarak karşılık verdi.

KRİTİK GÖRÜŞMEDE NELER KONUŞULDU?

Milliyet'te yer alan habere göre; Milli Görüş Hareketi'nin önde gelen isimlerinden Asiltürk, Saadet Partisi'nin Millet İttifakı ile yakınlaşmasından oldukça rahatsız. Bu nedenle Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ile sorun yaşadığı iddia edilen Asiltürk'ün Erdoğan'la temaslarını sıklaştırdığı iddia edildi.

KARAMOLLAOĞLU İLE TERS DÜŞTÜ

Siyaset kulislerine yansıyan iddialara göre; Asiltürk ile Karamollaoğlu arasında siyaseten uzunca bir vakittir fikir ayrılıkları bulunuyor.

İddialara göre; Asiltürk, Cumhur İttifakı'na yakın görüşün benimsenmesini, Karamollaoğlu ise Millet İttifakı'yla hareket edilmesini istiyor. Tam da bu nedenle ikilinin ters düştüğü ifade ediliyor. Cumhurbaşkanının sürpriz ziyaretinin içindeki yansımaları da oldukça merak konusu oldu.

İKİ AK PARTİ'Lİ DAHA ZİYARET ETTİ

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü yalnızca Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın değil, AK Parti’nin iki önemli isminin de ziyarette bulunduğunu yazdı.

Bugünkü yazısında Erdoğan’ın Asiltürk ziyaretine ilişkin değerlendirmede bulunan Selvi, “Erdoğan’ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etmesi, fay hatlarını harekete geçirdi. Erdoğan ile Asiltürk’ün görüşmede sadece ittifak konusunu değil, hizmet ve siyaset meselesini de konuştukları söyleniyor” dedi.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...