AK Parti'de kritik MYK bugün toplanıyor: Dar gelirliler için yeni çözümler masada!

AK Parti'de MYK bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşecek. MYK'da Rusya lideri Putin'le Soçi'de yapılan görüşme değerlendirilecek. Ayrıca, dar gelirli için atılacak yeni adımlar ve sosyal konut projesi ele alınacak. KPSS soruşturması ve cemevine yapılan provokatif saldırı da mercek altına alınacak.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bugün toplanacak.

Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi'de gerçekleştirdiği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı görüşmenin detaylarını kurmayları ile paylaşacak.

İşte AK Parti MYK'da ele alınacak konular;

ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİ

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan diplomasi trafiğinin ana hatlarını da anlatacak. 2023 seçimlerine 10 ay gibi kısa bir süre kalması nedeniyle toplantıda iç politikada yaşanan gelişmeler de geniş olarak ele alınacak.

 

KPSS SORUŞTURMASI

Ayrıca 14 Ağustos AK Parti'nin kuruluş yıldönümü için hazırlıkların da konuşulacağı MYK'da, ekonomiden sağlığa, KPSS sorularından provokatif saldırılara kadar pek çok konu başlığı masaya yatırılacak. Öte yandan toplantıda Türkiye'nin terörle mücadeledeki başarısı da değerlendirilecek.

 

 

EKONOMİDE ATILAN ADIMLAR VE DAR GELİRLİ İÇİN YENİ ÇÖZÜMLER

Ekonomide atılan adımlar da toplantının önemli gündem maddelerinden biri olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmamak adına Türkiye'nin dört bir yanına giden parti teşkilatı izlenimlerini ve hazırladıkları raporu Cumhurbaşkanı Erdoğan ile paylaşacak. Dar gelirli ailelerin dört gözle beklediği sosyal konut projesinin piyasalara yansımaları, kira ve konut fiyatlarındaki fahiş artışlara etkileri değerlendirilecek.

 

Vatandaşın talep ve beklentilerinin raporlar halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacağı toplantıda, dar gelirlilerin alım gücünün artırılması konusunda atılacak yeni adımlar da gündeme gelecek.

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan, Türkiye'nin her daim olduğu gibi Somali halkının yanında durmaya, Somali'de barış ve istikrarı desteklemeye devam edeceğini ifade etti.

 

AK Parti'de kritik MYK bugün toplanıyor: Dar gelirliler için yeni çözümler masada! ile ilgili etiketler Recep Tayyip Erdoğan MYK AK Parti Ak parti myk toplantı dar gelirli Cumhurbaşkanı erdoğan