AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Hukuksuz bir yolu tercih etmektedir, bu çıkmaz sokaktır!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Yunanistan'ın Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan sözlerine tepki gösterdi. Çelik, "Yunanistan’ın Türkiye’yi ve Cumhurbaşkanımızı hedef alan açıklamaları kabul edilemez. Yunanistan adaların silahlandırılması ile hukuksuz bir yolu tercih etmektedir. Bu çıkmaz sokaktır." dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Yunanistan'a tepki gösterdi.

"Yunanistan'ın Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanımızı hedef alan açıklamaları kabul edilemez." diyen Çelik, "Bu saldırgan propagandalarla varılacak hiçbir yer yoktur. Yunanistan hükümeti başka ülkelere Türkiye'yi şikayet eden dilekçeler yazarak sorunları çözemez." dedi.

"Türkiye'nin "mavi vatan"ımızdaki faaliyetleri egemenlik haklarımıza ve hukuka dayanmaktadır." açıklamasında bulunan Çelik, "Yunanistan’ın hak ve menfaatlerimize dönük dikkatli bir dil kullanması gerekir. Başka ülkelerin aşırı beyanları egemenlik alanımızda ve hukuk karşısında hiçbir şey ifade etmez." ifadelerini kullandı.

"YUNANİSTAN HUKUKSUZ BİR YOLU TERCİH ETMEKTEDİR"

Çelik açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Yunanistan başka ülkelerin kendisine verdiği desteğin karşılığında ne beklediklerini iyi değerlendirmelidir. En sağlam yolun sorunları Türkiye ile masada çözmek olduğunu anlamalıdır. Yunanistan adaların silahlandırılması ile hukuksuz bir yolu tercih etmektedir. Bu çıkmaz sokaktır.

Yunanistan'ın hukuksuzluğuna kabile dayanışması mantığıyla destek veren ülkeler Türkiye-Yunanistan ilişkileri konusunda iyi niyetli değildir. Fransa'nın sürekli tahrik edici açıklamalar yapması diplomatik çözümlere zarar vermektedir."

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Yunanistan'a tepki: Hukuksuz bir yolu tercih etmektedir, bu çıkmaz sokaktır! ile ilgili etiketler Ömer Çelik AK Parti