Ahu Tuğba ve kızı Anjelik Calvin, ABD'yi vuran Ian Kasırgası'nda evi ve arabasını kaybetti

Geçtiğimiz çarşamba günü kategori 4 seviyesinde ABD’yi vuran Ian Kasırgası'nda onlarca kişi hayatını kaybetti. Florida'da yaşan Yeşilçam oyuncusu Ahu Tuğba da kasırga felaketinden etkilendi. Ünlü oyuncu ve kızı Anjelik Calvin'in de evi ve arabası sular altında kaldı. Kızının babaannesinin evine yerleşen Ahu Tuğba, "Çok kötüyüm. Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin. Şimdi ne yapacağız hiç bilmiyorum" dedi.

Yaşamını kızı Anjelik Calvin ile birlikte yıllardır Amerika'da sürdüren Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Ahu Tuğba, Florida'daki Ian Kasırgası'ndan etkilendi. 2018 model Cadillac aracı ile evi sular altında kalan Ahu Tuğba, çareyi kızı Anjelik ile birlikte Güney'e kaçmakta buldu.


Ahu Tuğba ve kızı Anjelik Calvin, ABD'yi vuran Ian Kasırgası'nda evi ve arabasını kaybetti

''EVİM GÖÇTÜ, ARABAM SULAR ALTINDA KALDI''

Olcay Ünal Sert'e konuşan Ahu Tuğba, herşeyini kaybettiğini belirterek Florida'dan Güney'e kızı Anjelik'in babaannesinin evine gittiklerini söyledi. Giderken kaza da yaptıklarını belirten 70'li ve 80'li yılların efsane oyuncusu Ahu Tuğba, "Burası büyük bir felaket bölgesi şu an. Ian Kasırgası Küba'dan başladı, orayı mahvederek buraya geldi her yeri paramparça ederek. Benim evim göçtü, arabam sular altında kaldı. Allah kimseye bir daha yaşatmasın." dedi.

''O BİNA OLMASAYDI...''

Ahu Tuğba, "İnsanların evleri, arabaları gitti... Onları da bırak, hayatları gitti, birikimleri gitti... İşyerleri kapandı. Biz de hiç uyumadık. Arka taraftaki 2 katlı binaya çıktık. O bina olmasaydı yaşanacakları düşünemiyorum bile. Şehir bitti... Yüz yılın kasırgası bu. Allah kimseye böyle birşey yaşatmasın, düşmanıma bile." dedi.

Ahu Tuğba ve kızı Anjelik Calvin, ABD'yi vuran Ian Kasırgası'nda evi ve arabasını kaybetti

''GİDEN HAYATLAR NE OLACAK?'' 


''Amerika da afetten etkilenenlere devlet yardım ediyor mu?'' sorusuna Ahu Tuğba, "Burada sigortan varsa ödüyorsun, sonra sana ödeme yapıyorlar. Ama giden hayatlar ne olacak. Onları geri getirmezsin ki." diyerek yaşadığı üzüntüyü gazeteci Olcay Ünal Sert'le paylaştı.

 

CAN KAYBI 100'Ü AŞTI


Geçtiğimiz çarşamba günü kategori 4 seviyesinde ABD’yi vuran Ian Kasırgası’nda can kaybı 100’ü aştı. Florida, Güney Carolina ve Kuzey Carolina eyaletlerini vuran Ian Kasırgası’nda can kaybı 104’e yükselirken, en fazla can kaybı 100 ölümle Florida’da yaşandı. Kuzey Carolina’da 4 kişi hayatını kaybederken, Güney Carolina’da ise henüz can kaybı bildirilmedi.

Florida’nın Lee ilçesinde 54, Charlotte ilçesinde 24, Volusia ilçesinde 5, Collier ilçesinde 8, Sarasota ilçesinde 3, Manatee ilçesinde 2, Polk, Hillsborough, Lake ve Hendry ilçelerinde ise 1’er kişi kasırga nedeniyle hayatını kaybetti. Eyalette arama-kurtarma operasyonları devam ederken, en fazla can kaybının yaşandığı Lee ilçesi yetkilileri daha önce tahliye emri vermeleri gerektiği konusunda eleştirilerin hedefinde.

Yetkililer, Florida'daki can kayıplarının başlıca nedeninin boğulma olduğunu belirtirken, bunun dışında iki araç kazası ve bir çatı kazası yaşandığını ifade etti.

Ahu Tuğba ve kızı Anjelik Calvin, ABD'yi vuran Ian Kasırgası'nda evi ve arabasını kaybetti

 

Ahu Tuğba ve kızı Anjelik Calvin, ABD'yi vuran Ian Kasırgası'nda evi ve arabasını kaybetti ile ilgili etiketler kasırga Ahu Tuğba Anjelik Calvin florida Ian Kasırgası