Magazin |

Ahmet Tatlıses babası İbrahim Tatlıses'e vasi atanması için dava açtı

Ahmet Tatlıses, babası İbrahim Tatlıses'in kendisini hedef alan ''Ben vuruldum hastanedeyim, Ahmet nereye gitti biliyor musunuz? Şirkete gidip kasayı boşalttı'' şeklindeki sözleri sonrasında harekete geçti. Ahmet Tatlıses mahkemeye başvurarak babasına vasi tayin edilmesini istedi.

İmparator lakaplı türkücü İbrahim Tatlıses'in ''Ben vuruldum hastanedeyim, Ahmet nereye gitti biliyor musunuz? Şirkete gidip kasayı boşalttı'' şeklindeki açıklamaları sonrası oğlu Ahmet Tatlıses, ''Açıklamalarıyla kendisinin akıl sağlığıyla ilgili olan şüphelerim artmıştır.'' demişti.


Ahmet Tatlıses, babasının suçlamaları sonrasında harekete geçti. Ahmet Tatlıses'in avukatı Necmi Uğur Çelikel İbrahim Tatlıses'e vasi atanması için dava açtıklarını duyurdu.

''KENDİSİNE VASİ ATANMASI İÇİN DAVA AÇTIK''

Ahmet Tatlıses'in avukatı konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Müvekkil Ahmet Tatlıses , babası İbrahim Tatlıses ile aralarında özellikle son dönemde kamuoyuna yansıyan İbrahim Tatlıses tarafından yöneltilen haksız suçlamalar ve ağır ithamlar sonucunda babasının, çevresindeki aileden olmayan art niyetli şahıslar tarafından ciddi bir biçimde yanlış ve düşmanca yönlendirildiği bu durumun farkında olmayıp doğru olanı tahlil edemediği düşüncesine kapılmıştır. Sn İbrahim Tatlıses'in yaşam kalitesini ve elde edilen kazanımlarını korumak amacı ile TMK 405-406 maddeleri gereğince kısıtlanması ve buna bağlı olarak İbrahim Tatlıses'ten maddi ve manevi menfaat sağlaması mümkün olmayan Mahkeme tarafından belirlenecek bir kişinin kendisine vasi olarak atanması talepli dava açmış bulunmaktayız. Bahse konu olay ile ilgili gelişmelerden kamuoyu bilgi sahibi edilecektir."