Popüler Haberler |

Ahmet Mücahit Arınç kimdir? Bülent Arınç'ın oğlu Mücahit Arınç kaç yaşında? Ne iş yapıyor?

Ahmet Mücahit Arınç kimdir merak ediliyor. Son günlerde yaptığı açıklamalarla gündemde olan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın oğlu Ahmet Mücahit Arınç kaç yaşında, ne iş yapıyor soruları vatandaşların merak konusu oldu.

Ahmet Mücahit Arınç kimdir, ne iş yapıyor sorularının yanıtı haberimizde. YİK üyeliğinden istifa eden eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın oğlu Mücahit Arınç hakkında araştırmalar başladı. Peki, Ahmet Mücahit Arınç kaç yaşında, evli mi?

AHMET MÜCAHİT ARINÇ KİMDİR?

Ahmet Mücahit Arınç, 4 Mart 1986’da Manisa’da doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü bitirdi.

2009-2010 yılı arasında TOBB-TEPAV bünyesinde Uzman-Araştırmacı sıfatıyla çalıştıktan sonra enerji ve petrol sektöründe faaliyet göstermekte olan Turkish Petroleum International Company (TPIC) bünyesine katıldı. Burada 2010-2018 yılları arasında sırasıyla Petrol ve Petrol Ürünleri Ticareti Müdürlüğü’nde Kıdemli Uzman, Genel Müdür Danışmanı, Kurumsal İletişim Koordinatörü ve İstanbul Temsilcisi olarak doğrudan Genel Müdürlük makamına bağlı olarak görev yaptı. İyi derecede İngilizce bilmekte olan Arınç, evli ve iki çocuk babasıdır.