Medya

Ahmet Kekeç koronavirüse yakalandı

Gelen son dakika haberine göre; Akşam gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, koronavirüse yakalandı. Haberi sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Mehmet Hakan Kekeç, yoğun bakıma alınan babası için dua istedi.

Gazeteci Ahmet Kekeç'in oğlu Mehmet Hakan Kekeç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla babasının koronavirüse yakalandığını ve tedavisinin yoğun bakımda sürdüğünü duyurdu. Kekeç'in ailesinin de korona teşhisiyle karantinada olduğu belirtildi.

Sağlık sorunları nedeniyle son dönemde yazılarını azaltma kararı alan Kekeç, durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, “Sağlık problemleri nedeniyle, kendi ihtiyarımla azalttım yazılarımı” ifadelerini kullanmıştı.

SuperHaber ailesi olarak, Türk medyasının önemli kalemlerinden Kekeç ve ailesinin en kısa sürede sağlığına kavuşmasını diliyoruz.

KEKEÇ YOĞUN BAKIMA ALINDI, SOL MEDYA İSE AHLAKEN KOMADA!

Öte yandan Kekeç'in sağlık durumuna ilişkin gelişmeyi haberleştiren BirGün gazetesi, skandal bir başlığa imza attı. Gazetenin bu paylaşımı büyük tepki çekti.

AHMET KEKEÇ KİMDİR?

Ahmet Kekeç, 1961 yılında Malatya'da doğdu.

Sırasıyla Atatürk İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Atatürk Lisesini okudu. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü'nden atıldı. Aylık Dergi, Mavera ve Yöneliş dergilerinde hikâye, deneme ve eleştiri yazıları yazarak yazı hayatına başladı.

1985'te ilk hikâye kitabı olan "Son İyi Şeyler"i çıkardı. Bir kısmı gazete yazılarından oluşan 10 kitabı bu dönemden sonra yayımlandı. Millî Gazete, Yeni Haber, Zaman, Vahdet, İmza ve Akit gazetelerinde muhabir, editör ve köşe yazarı gibi görevler üstlendi.

Kekeç'in gazetelerde yazdığı yazılar 1997 yılında MGV Gençlik Dergisi ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından ödüllendirildi.

Son yıllarda çalışmalarını roman üzerine yoğunlaştıran Ahmet Kekeç, şu sıralar Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapıyor.

ESERLERİ:

ÖYKÜ: Son İyi Şeyler (1985).

ROMAN: Yağmurdan Sonra (2000).

DENEME: Beni Türk İmamlarına Emanet Ediniz (1991), Atam Sen Kalk Ben Yatam (1993), İnek Sosyalizmi (1996), Maalesef Türkiye (1996), Yurtta Sus Cihanda Sus (1996), Gazeteciyim Ama Tedavi Görüyorum (1999), Kalanlar (2003).

ANI: Derin Roman (2004).

GÜNCE: Kanamalı Haydut - Günce (2005).

İNCELEME: ARAŞTIRMA: CIA ve 12 Eylül / Bir İhtilalin Romanı (1993), Ali Şükrü Bey Cinayeti (1996), Sıkı Adamlar (2002).