Medya

Ahmet Hakan'dan Barlas ve Nagehen Alçı'ya "gizli ajan" suçlaması!

Ahmet Hakan'dan "CHP kapatılabilir" tartışmasını gündeme getiren köşe yazarlarına "CHP’nin gizli ajanları" suçlaması geldi. Konuyu köşelerine taşıyan Mehmet Barlas ile Nagehan Alçı'nın bu sözlere ne yanıt vereceği ise şimdiden merak konusu oldu...

Siyaset gündemine geçtiğimiz günlerde, Sabah Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas'ın "öngörüleri" damgasını vurdu.

Mehmet Barlas köşesinde, "Bir bakarsınız CHP kapatılmış ve seçime girmesi yasaklanmış olabilir" ifadelerini kullanarak tepkileri üzerine topladı.

Barlas'ın bıraktığı yerden sözü alan Habertürk yazarı Nagehan Alçı ise konuyu "fantezi" boyutuna taşıdı.

"Maalesef eğer bugünkü rejim kafaya koyarsa CHP’yi PKK ile işbirliği gibi bir gerekçe göstererek kapatır" dedi ve hatta böyle bir durumda "ulusalcı olan CHP'lilerin tutuklanmayacağını" notunu da düştü!

Mehmet Barlas ve Nagehan Alçı'dan gelen bu yorumları bugün köşesinde eleştiren Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan ise bu iki isme adlarını anmadan ağır suçlamalar yöneltti.

Hakan, yazısının "Başlığı gördüm mü okumadan geçiyorum" başlığını taşıyan bölümünde, "Gazete okurken... Yazının başlığına bakıyorum: Eğer başlıkta... “CHP kapatılmalıdır”, “CHP neden kapatılmalıdır”, “CHP’yi kapat gitsin”, “CHP kapatılacak mı?” türü cümleler geçiyorsa... Anında o yazıyı bırakıyor, başka yazılara geçiyorum." dedi.

Hakan makalesinin devamında ise bu tavrının gerekçelerini sıralarken, söz konusu tartışmayı gündemde tutanlara şu suçlamaları yöneltti;

"Bu kadar boş...
Bu kadar gereksiz...
Bu kadar neye hizmet ettiği belirsiz...
Bu kadar gündem dışı...
Bu kadar rasyonaliteden kopuk...
Bu kadar demokratik siyaset anlayışına aykırı...
Bir konu görmedim.

Ve ben artık neredeyse...

Bu konuyu ısrarla gündemde tutmak isteyenlerin, CHP’nin gizli ajanları olduklarına inanmak üzereyim."