Gündem |

Ahmet Hakan "7 belediye başkanı istifa ediyor" dedikodusunda nasıl çark etti?

Kanal D Haber'in tecrübeli Ankara muhabiri Seçil Özer, Melih Gökçek ve diğer istifası istenen belediye başkanlarını doğru tahmin ederek dikkat çekmişti. Özer'in geçtiğimiz gün Ahmet Hakan'a yaptığı son açıklamalar ve verdiği isimler ise büyük bir tartışma başlattı.

Kanal D Ankara Muhabiri muhabiri Seçil Özer, önceki gün Kanal D Ana Haber'de, Türkiye'nin gündemini günlerce meşgul eden "istifa" krizi hakkında önemli iddialar ortaya attı.

Ankara'dan son bilgileri Ahmet Hakan ile paylaşan Özer, konuyla ilgili kulis bilgileri de verdi.

"7 ilde daha istifa iddiası" başlığıyla sunulan haberde, Özer "Kulislerde 6-7 il var konuşulan, kasımdan sonra 6-7 ilde daha istifa olabilir" diye konuştu.

Melih Gökçek ve Recep Altepe'nin ardından, "istifası istenecek belediye başkanları" konusunda bazı söylentiler dolaştığını belirten Seçil Özer, Ankara kulislerinde, Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel, Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban isimlerinin konuşulduğunu belirtti.

İSTİFASI İSTENECEK BELEDİYE BAŞKANI YOK

Ancak Seçil Özer'in bu sözleri, kamuoyunda "7 Belediye Başkanı'nın istifası istenecek" şeklinde yorumlandı. Haberin büyük tartışma yaratması üzerine dün Ahmet Hakan bültendeki ifadelerinin yanlış yorumlandığın savundu!

Kanal D Ankara Muhabiri de o sözleri Kanal D ekranında düzelterek, paylaştığı isimlerin sadece kulislerde konuşulan isimlerden ibaret olduğunu vurguladı.

Seçil Özer, edindiği bilgilere göre; yakın zamanda istifası istenecek bir belediye başkanı olmadığının da altını çizdi.