Gündem

Ahmet Davutoğlu kendisinden habersiz engellemeye tepki gösterdi!

50 milyon dolarlık dolandırılma iddialarında, Gelecek Partisi ve Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun işadamı Fehmi Öztürk’ün engellenmesinin yankıları sürüyor. SuperHaber’in ortaya çıkardığı işadamının sorduğu soru sonrası, twetterdan engellenmesini, Davutoğlu’nun danışmanı ve Teşkilat Marmara sorumlusu Cuma İçten’in partiye koyduğu bilişimcisinin engellediği iddia edildi. Davutoğlu, Cuma İçten’e ve bilişimciye tepki gösterdi.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

İstanbul’da meydana gelen ve tam 5 yıldır devam eden dava 50 milyon dolarlık dolandırıcılık iddiaları giderek büyüyor.


İŞADAMI ÖZTÜRK GELECEK PARTİLİ CUMA İÇTEN’İ SUÇLAMIŞTI!

İşadamı Fehmi Öztürk, Çağlayan ve Bakırköy adliyelerine verdiği dilekçelerde, eski ortağı Fırat Muşlu ile beraber, Gelecek Partili Cuma İçten’i, kendisine kurulan kumpas sonucu dolandırdıkları iddiası ile şikayetçi olmuştu. Cuma İçten’in halen Çağlayan Adliyesi 27. Adliye Ceza ve Bakırköy Adliyesi 18. Asliye Ceza Mahkemeleri’nde sanık olarak yargılandığı öğrenildi.

(Cuma İçten, Ahmet Davutoğlu)


İÇTEN “DOST MECLİSİ” GÜVENİ İLE SÖZDE TAHKİM KURULU OLUŞTURDU İDDİASI!

İş adamı Fehmi Öztürk mahkemeye verdiği bir dilekçede, eski ortağı Fırat Muşlu aracılığı ile tanıdığı Gelecek Partili Cuma İçten'in, Durak Plus A.Ş.’nin içinin boşaltılması tartışmaları sırasında, arabulucu olarak devreye girdiğini söylediği belirtildi.

İşadamı Öztürk dilekçesinin devamında, Fırat Muşlu ile olan anlaşmazlığı için İçten’in kendisine, ”Fehmi Abi siz büyük bir şirketsiniz. Bu durumu yargıya taşıma. Ben sizin işinizi çözerim. Sen gel Fırat’tan şikayetçi olma. Benim de olduğum bir dost meclisi kurup, meseleyi kendi aramızda çözelim." diyerek ikna ettiğini söyledi. Bunun üzerine Fehmi Öztürk ve Fırat Muşlu arasındaki anlaşmazlık için, ”Dost Meclisi” kuruldu ve başkanlığına da Cuma İçten getirildi. Sözde kurul üyeliklerine de, bakır piyasasının tanınmış ismi iş adamı Selahattin Tavusbay, yine medikal piyasasının tanıdığı işadamı Şükrü Derici, Mali Müşavir Süleyman Özdemir ile Florya Basınköy Camii imamı Bayram Karakoç getirildi. Sözde Tahkim Kurulu, şirketin borçlarına karşılık ortaklar Fehmi Öztürk ve Fırat Muşlu'ya senetler imzalattı. Kurul aynı zamanda, Fehmi Öztürk sahip olduğu hisselerden de el çektirdi.

(Dolandırıldığını iddia eden işadamı Fehmi Öztürk, şikayetçi olduğu eski Fırat Muşlu ve Gelecek Partili Cuma İçten bir toplantı sırasındalar)


KUMPAS SÖZDE TAHKİM HEYETİ’NDE KURULDU!

Bakır piyasasının bilinen işadamı Selahattin Tavusbay’ın, Eyüp Topçular’da bulunan ofisindeki toplantıda,aralarında anlaşmazlık olan işadamı Fehmi Öztürk'e ise 15 milyon TL’lik, ayrıca 880 bin euroluk, ortağı Fırat Muşlu'ya ise, 6 milyon 750 bin TL senetler imzalatıldı. İddialara göre, kurulan kumpasın parçası olduğu iddia edilen sözde “Tahkim Kurulu” toplantıdan 2 ay sonra, aldığı kararlarını Fırat Muşlu'nun lehine çevirirken, iddiaya göre kurula başkanlık yapan Cuma İçten, anlaşmazlığı bir oldu bittiye getirerek, iki işadamından alınan, her iki senedi ve tüm hisseleri Fırat Muşlu'ya verdi. Bu olaydan sonra Fırat Muşlu, Gelecek Partili Cuma İçten’in kendisine verdiği işadamı Fehmi Öztürk’e ait 15 milyon TL’lik ve 880 bin euroluk senetleri icraya koyarak, işadamının, 35 yıllık tüm birikimleri ile mallarını haczetti.

(Cuma İçten’in daha önceki İnstagram mesajı: İşadamı Fehmi Öztürk)

AHMET DAVUTOĞLU VE GELECEK PARTİSİ İŞADAMI ÖZTÜRK’Ü TWETTER DA ENGELLEMİŞTİ!

50 milyon dolar dolandırıldığını iddia eden işadamı Fehmi Öztürk, bu olaylardan sonra Cuma İçten için,Gelecek Partisi ve Ahmet Davutoğlu’na “Benim Duruma çözüm Öneriniz var mı @cumaicten in Hesaplarını kontrol edin, Benden gasp Ettiği 50 milyon$ ın kaçı sizde ve partinizde.Hiç mi yüreğiniz yok, Bu camiadan neden ses çıkmıyor? Sayın @Ahmet_Davutoglu yazık değil mi? Vicdanınız sızlamıyor mu? “şeklinde Twitter'dan mesajlar yazdı. İşadamı Öztürk bu mesajı sonrası, Gelecek Partisi ve Ahmet Davutoğlu tarafından engellendi. İşadamı Öztürk’ü, kendisine kumpas kurduğu gerekçesi ile mahkemeye verdiği Cuma İçten’in de engellediği ortaya çıkmıştı.

SUPERHABER YAZDI ORTALIK KARIŞTI!

SuperHaber’in aylardan beri her gelişmesini yazdığı, 50 milyon dolarlık dolandırılma iddialarında, önceki gün ilginç bir gelişme daha yaşandığı anlaşılmıştı. Gelecek Partisi ve Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu,işadamı Fehmi Öztürk’ü sosyal medyadan engellenmesinin yankılarının sürdüğü kaydedildi. SuperHaber’in ortaya çıkardığı işadamı Öztürk’ün sosyal medyadan sorduğu soru sonrası twetterdan engellenmesini,Davutoğlu’nun danışmanı ve Teşkilat Marmara sorumlusu Cuma İçten’in partiye koyduğu bilişimcisinin engellediği öne sürüldü. Genel Başkan Ahmet Davutoğlu’nun haber üzerine, Cuma İçten’e ve bilişimciye tepki gösterdiği ifade edildi.