Spor

Ahmet Ağaoğlu: Edgar'ın sözleşmesini dondurmak için TFF ile görüştük ancak izin çıkmadı

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Edgar ile nihai olarak yollarımızı ayırmadık. Sözleşmesini dondurmak için TFF ile görüştük, son ana kadar bekledik ancak izin çıkmadı. Transfer dönemi görüşmemizi yapacağız" dedi. Ağaoğlu, "Yabancı oyuncu kuralı gelecek sezon ise 12'ye düşecek ve ilk 11'de 7 isim olacak. Bu durumu düşünerek transferlerimizi yapıyoruz" dedi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Gineli stoper Edgar Ie'nin sözleşmenin feshedilmesiyle ilgili açıklamalar bulundu.

DHA'ya konuşan Ağaoğlu, Edgar'ın sakatlık süreci ve yabancı kuralı ile ilgili olarak, "Edgar ile nihai olarak yollarımızı ayırmadık. Sözleşmesini dondurmak için TFF ile görüştük, son ana kadar bekledik ancak izin çıkmadı. Edgar'a ekim ayına kadar ödeme yaptık. Şampiyonluk ve kupa primlerini de kazanıldığı takdirde alacak. Ayrıca şampiyonluk kısmet olursa Edgar da takım arkadaşlarıyla kutlamalarda yer alacak. Bu sezon yabancı kuralı 14 ve 8 oyuncuyu ilk 11'de değerlendirebiliyoruz. Yabancı oyuncu kuralı gelecek sezon ise 12'ye düşecek ve ilk 11'de 7 isim olacak. Bu durumu düşünerek transferlerimizi yapıyoruz. Transfer döneminde kendisiyle görüşmemizi yapacağız. Bu nihai bir ayrılık değil" ifadelerini kullandı.

SAHALARA DÖNMESİ EKİM AYINI BULACAK

Süper Lig'in 18. haftasında Altay maçında sakatlanan ve sağ diz ön çapraz bağında kopma, iç yan bağında 2. derede yırtık olan ve ameliyat edilen Edgar'ın 8 ay sonra idmana başlayacağı, tam olarak hazır olmasının ise ekim ayını bulacağı öğrenildi.