Dünya |

Adrese teslim tahmin! Tam 23 yıl önce bugünleri öngördüler

Yakın Çağ siyasi tarihi uzmanı, yazar Ramazan Kurtoğlu, sosyal medya hesabından koronavirüs salgınına ilişkin dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Kurtoğlu, ABD'de tam 23 sene önce yayımlanan George isimli bir magazin dergisinde yer alan, ''en kötü senaryo nüfusu çok artan dünyada akciğerlere saldıracak bir virüs 2020 de çıkabilir'' ifadelerini takipçileriyle paylaştı.

İlk olarak Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını bu zamana kadar 160 bine yakın insanı hayattan kopardı.

Yaklaşık olarak 2 milyon 300 bin kişiye enfekte olan virüs hakkında ise gündeme bomba gibi düşen bir iddia ortaya atıldı.

ADRESE TESLİM TAHMİN

Yakın Çağ siyasi tarihi uzmanı, yazar Ramazan Kurtoğlu, sosyal medya hesabından koronavirüs salgınına ilişkin dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Kurtoğlu paylaşımında, ''Şok bir bilgi. ABD'de yayınlanan “George” adlı bir magazin dergisinin Şubat 1997 sayısında Arno Karlen adlı bir yazar; 'en kötü senaryo nüfusu çok artan dünyada akciğerlere saldıracak bir virüs 2020 de çıkabilir' diye yazıyor. Bu kadar adrese teslim bir operasyon.'' ifadelerini kullandı. 

Kurtoğlu, bir takipçisinin kendisine yönelttiği ''Hocam o Arno Callen adlı yazar şu anda süreci organize eden ve bu belayı dünyanın başına saran Bay Aşı Bill Gates. Virüs ile insanları çiplemek ve bütün insanları ve bağlı olan her şeyi Elon Musk'in küresel Wi-Fi ağıyla kontrol etmek ve dünya hükümetinin kurmak amaçlanmaktadır.'' yanıtına, ''Aynı sayıda zaten Bill Gates ile mülakat var'' diyerek cevap verdi.

Bilindiği üzere dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Bill Gates, sürekli olarak aşı çalışmaları konusunda çeşitli kuruluşlara kaynak sağlamasıyla tanınıyor. 

RAMAZAN KURTOĞLU KİMDİR?

Ramazan Kurtoğlu, 27 Nisan 1956 tarihinde Serik, Antalya'da doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini doğduğu şehrinde tamamlayan Ramazan Kurtoğlu, lise mezuniyetinden sonra Ankara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde eğitime başladı. 1981 senesinde buradaki lisans eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi'nde Personel Yönetimi ve Endüstri İlişkileri üzerine yüksek lisans yaptı.

Yüksek lisanstan sonra da The University of British Colombia, Vancouver, University of California, San Diego, University of Pennsylvania ve Kaliforniya Irvine'de genel İngilizce, iş İngilizcesi, akademik İngilizce eğitimi, davranış bilimleri, uluslararası finansman, ekonomi ve küresel operasyon yönetimi konularında lisansüstü, master ve doktorasını tamamladı.

1999 senesinde Kaliforniya Üniversitesi'nde Uluslararası Finans ve Piyasa Sermayeleri başlıklı sertifika programı yaptı. 2002 senesinde ise aynı üniversitede Küresel Operasyon Yönetimi alanında Pre-MBA programı yaptı.

Bir süre Ortadoğu Gazetesi'nde gazetesinde yazıları yayınlandı.

Televizyonda ilk defa 2007 senesinde Sky Türk'te Gürkan Hacır ile Şimdiki Zaman programında göründü.

Pelin Çift ile Öteki Gündem programındaki konuşmalarında ise ülke genelinde tanınmaya başlandı.

Kitapları:

Küresel Düzenin Şifreleri (Cansu Canan Özgen-Ramazan Kağan Kurtoğlu)

Nörofinans

Türkiye Ekonomisi (1838-2010) Mali Bağımlılık, Büyüme, Krizler ve Siyasi Sonuçları

Küresel Hegemonya Savaşları & İklim, Su ve Gıda

Din ve Küresel Ekonomi-Politik (Orion Yayınları)

Küresel Para Savaşları ve Davranış Ekonomisi Nörofinans

Küresel Hegemonya Savaşları & İklim Su ve Gıda

Küresel Ekonomik Kriz ve Yeni Dünya Düzeni (Orion Kitabevi)

Evanjelizm - Hollywood ve Kabala'nın 13.Havarisi & Dünya İmparatorluğu ve Türkiye (Orion Kitabevi)

Tanrı İmparatorluğu ve Türkiye

Türkiye ve Mesihuşa

Bayrak Türklerin Ya Ekonomisi

Küresel Düzenin Şifreleri