Gündem |

Adnan Oktar'ın adamları böyle göbek attılar...

Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik yürütülen operasyonda tutuklanarak cezaevine girmeleri ardından 1 yıl sonra sağlık sorunları nedeni ile tahliye edilen iki ismin şoke eden videoları ortaya çıktı.

Tahliyeleri ardından boğaz manzaralı eğlence ortamında çekilen görüntüleri sosyal medyadan paylaşan sanıklar büyük tepki topladı. Bu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından emniyet ve savcılığa şikayetler yağdı. Tahliyeleri ardından boğaz manzaralı bir evde 'vur patlasın, çal oynasın' yapan şüphelilerin sağlıklı ve dinç halleri hayrete düşürdü.

Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik 11 Temmuz 2018 günü İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla operasyon düzenlenmişti. Operasyon kapsamında örgüt elebaşı Adnan Oktar ve yakın adamları gözaltına alınmıştı. Şüphelilerden 175'i tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Geçtiğimiz günlerde operasyonlar kapsamında tutuklanarak cezaevine konulan ve 1 yıldır tutuklu olan Adnan Oktar'ın yakın akrabası 74 yaşındaki Mete Oktar ve 50 yaşındaki Hüseyin Alpar Sayın sağlık sebeplerinden tahliye edilmişti.