Gündem |

Adil Gür, Kemal Öztürk'e dava açıyor

Gazeteci Kemal Öztürk, A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür’ün ‘KKTC seçimlerinde Mustafa Akıncı kazanamazsa bu mesleği bırakım’ dediğini yazmış, seçimi Ersin Tatar kazanınca sosyal medyada Gür’ün mesleği bırakıp bırakmayacağı konuşulmaya başlanmıştı. Adil Gür'den konu ile ilgili açıklama geldi. Gür, böyle bir beyanının olmadığını Öztürk'e dava açacağını söyledi. Öztürk ise Gür'e sosyal medyadan yanıt verdi.

Habertürk yazarı Kemal Öztürk, A&G Araştırma Şirketi Genel Müdürü Adil Gür’ün, ‘KKTC seçimlerinde Mustafa Akıncı kazanamazsa bu mesleği bırakım’ dediğini iddia etmişti.

Kemal Öztürk yazısında ‘Adil Gür bana program çıkışında ‘Eğer Kıbrıs’taki seçimleri Türkiye’nin desteklediği Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım. Bir daha da bu konuda ekranlara çıkmayacağım. Kaybedecek hem de büyük bir fark yiyerek kaybedecek’ dedi. “ diye yazmıştı.

Ersin Tatar’ın seçimi kazanması sonrası sosyal medyada bu yazı tekrar gündeme geldi.

GÜR: ÖZTÜRK HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM

Söz konusu iddialarla ilgili Adil Gür’den açıklama geldi.

Yeniçağ’a konuşan Adil Gür, Kemal Öztürk’e kesinlikle ‘Ersin Tatar kazanırsa mesleği bırakırım’ diye bir söz söylemediğini belirterek; ‘Ben Kemal beye kesinlikle öyle bir şey demedim. Velev ki dedim, iznim olmadan böyle bir şeyin yazılması suçtur. Yarın Kemal Öztürk hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım.’ dedi.

Adil Gür’ün yaptığı açıklamaları şöyle:

“KKTC seçimleriyle ilgili olarak Habertürk canlı yayınında kendisinin politikalarını benimsemesem de Mustafa Akıncı’nın seçimleri kazanacağını düşündüğümü söylemiştim. Bu doğrudur. Bu benim şahsi fikrimdi. Herhangi bir anket çalışması da yapmadım. Ancak Kemal Öztürk’ün yazısında belirttiği gibi ‘Ersin Tatar kazansın, ben bu mesleği bırakacağım. Bir daha da bu konuda ekranlara çıkmayacağım. Kaybedecek hem de büyük bir fark yiyerek kaybedecek’ gibi bir ifadem olmamıştır. Kesinlikle böyle bir şey söylemediğimin altını çiziyorum. Ancak velevki dedim diyelim, iznim olmadan böyle bir şeyin yazılması suçtur. Yarın Kemal Öztürk hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. İnsanlarda sanki benim Mustafa Akıncı’nın kazanmasını istiyorum gibi bir algı oluştu. Kemal bey yüzünden şu an sosyal medyada linç yiyorum. Hayır ben sadece programda Akıncı’nın politikalarını benimsemesem de seçimi kazanacağını söyledim. Onun dışında Kemal Öztürk’ün yazdığı ifadeleri kullandığım iddiası gerçek dışıdır.’

ÖZTÜRK'TEN YANIT GELDİ

Kemal Öztürk ise Adil Gür'ün açıklamalarına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Öztürk ''Adil Gür 2 gün bekleyip, seçim sonuçları açıklandıktan sonra yazımı yalanlamasını kendisine hiç yakıştıramadım. 25 yıllık meslek hayatımda hiç tekzip almadım. Yazıklarımın arkasındayım. %60-40 Ersin Tatar kaybedecek yanılgısını değil de, yazımı yalanlamaya çalışması çok acemice.'' ifadelerini kullandı.

 

Sitene Ekle