Gündem |

Adana'da polise silahlı saldırı: 1 şehit

Adana'da silahlı yaralama olayına müdahale eden polislerden ikisi açılan ateşle yaralandı. O sırada evine giden trafik polisi Mustafa Görengül ise şehit oldu. Güvenlik güçleri kaçan saldırganların peşinde.

Olay, merkez Seyhan ilçesi'nin Kocavezir Mahallesi, Güney Kuşak Bulvarı üzerinde saat 20.30 sıralarında meydana geldi.

İddiaya göre, kahvehanede oturan Hasan B. silahlı saldırıda ayaklarından yaralandı.

Tabanca ile ateş açan saldırgan, olay yerine kısa sürede gelen ekiplerce gözaltına alındı.

Polis ekipleri çalışma yaptıkları sırada, yaralının akrabaları, olay yerine gitti. Yaralının yakınları ile saldırganın akrabaları arasında arbede çıktı.

Karakol ve motosikletli yunus ekipleri tarafları ayırmaya çalışırken, üzerlerine yaylım ateşi açıldı.

Karanlıktan yararlanan Hasan B.'nin yakınları, pompalı tüfek ve tabancalarla polisleri yaylım ateşine tuttu.

Açılan ateşle, polis memurları Mustafa Aksoy, Osman Altınok ile olay yerinin yakınında oturan trafik polisi Mustafa Görengül eve girerken karnından yaralandı.

Caddeyi trafiğe kapatan polis ekipleri, saldırganlara ateşle karşılık verdi. Kaçan saldırganları yakalamak için polis geniş çaplı operasyon başlattı. Zırhlı araçlarla olay yerini ablukaya alan polis ekipleri, çelik yelek ve uzun namlulu silahlarla saldırganların oturduğu sokağa girdi. Evleri tek tek arayan ekipler, kaçan saldırganları yakalamak için çalışmasını sürdürüyor.

Olay yerine gelen Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, operasyonu yürüten ekiplerden bilgi aldı. Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi, Devlet ve özel Adana Hastanesi'ne kaldırılan yaralı polislerden Mustafa Görengül' şehit oldu.