Yaşam

Adana Demirspor taraftarları koronavirüsü unuttu

Adana Demirspor TFF 1. Lig'in 34. haftasında Menemenspor'u 4-1 mağlup ederek 26 yıl aradan sonra Süper Lig'e yükseldi. 1. Lig'i şampiyon olarak tamamlayan Demirspor'un taraftarları koronavirüs tedbirlerini ve sokağa çıkma kısıtlamalarını unutarak sokaklarda kutlama yaptı. Polis ekiplerinin uyarısı sonrası taraftarlar dağıldı.

TFF 1'inci Lig'in 34’üncü haftasında Menemenspor'u yenerek şampiyon olan Adana Demirspor, kentte büyük bir sevinç yaşattı. 26 yıllık hasretin ardından Süper Lig'e yükselen Adana Demirspor taraftarları, kısıtlamaya rağmen sokağa dökülüp, konvoy ve meşalelerle kutlama yapmak isteyince polis tarafından dağıtıldı.

TFF 1'inci Lig'i 70 puanla şampiyon olarak kapatan ve 26 yıllık özlemin ardından Süper Lig'e yükselen Adana Demirspor, kenti sevince boğdu. Ellerinde takım ve Türk bayraklarıyla sokağa dökülen Adana Demirspor taraftarları, büyük sevinç yaşadı.

Kısıtlamaya rağmen kentin farklı noktalarında toplanan taraftarlar, şampiyonluk ve Süper Lig'e çıkma sevincini konvoy yapıp, meşale yakarak kutlamak isteyince polisin uyarılarıyla dağıldı. Bazı vatandaşlar ise şampiyonluk sevincini evlerinin balkonlarından kutladı.

Sitene Ekle