Spor

Adana Demirspor'da göreve Cüneyt Dumlupınar getirildi

TFF 1'inci Lig ekiplerinden Adana Demirspor'da Giresunspor mağlubiyeti sonrası teknik direktör Ümit Özat istifa etti. Başkan Murat Sancak, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Ümit Özat'ın istifasını kabul ettiğini ve emeklerinden dolayı kendisine ve ekibine teşekkür ettiğini belirtti.

Adana Demirspor'da teknik direktör bir gecede değişti. Giresunspor yenilgisi sonrası istifa eden Ümit Özat'ın yerine Cüneyt Dumlupınar getirildi.

Başkan Murat Sancak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Takımı iyi tanıyan beraber çalıştığımız hoca olarak da Cüneyt Dumlupınar yarın takımın başında Trabzon'da olacak. Hayırlı uğurlu olsun. Devre arasına kadar Cüneyt Dumlupınar önderliğinde gidilecek. Taraftarı mutlu ederse ve başarılı olursa 'inşallah olacak' devam ederiz" dedi.

Adana Demirspor'da sportif direktör Halil Bahar'ın yerine tek yetkili olarak altyapı koordinatörü Gökhan Göktürk'ün getirildiğini açıklayan Sancak, altyapı koordinatörlüğünden boşalan göreve de Ömer Anaydın'ın atandığını açıkladı. 

Takımın yıldız isimleri Erkan Zengin ve Volkan Şen’e de kulüp bulmaları için izin verildi.

Gelişmeyi sosyal medya hesabından duyuran  Sancak, "Erkan Zengin ve Volkan Şen'le yapılan görüşmeden sonra kendilerine kulüp bulmaları için izin verilmiştir. Şu ana kadar emekleri için teşekkür ederiz. Camiamıza ve kendilerine hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.