Popüler Haberler

Ada Keyf restaurant nerede? Sahibi kim? Vedat Milor saldırıya uğradı!

Ada Keyf restaurant nerede? Ünlü yemek yazarı Vedat Milor, Burgazada'da yaşadığı olayı sosyal medya hesabı Twitter'da paylaştı. Sokağa fazla masa koyan Ada Keyf restoranı uyardığını söyleyen Milor, mekan çalışanı tarafından denize doğru itildiğini açıkladı. Peki Ada Keyf reastaurant nerede? Sahibi kim? Detaylar haberimizde...

Ada Keyf restaurant nerede? Vedat Milor, Twitter hesabında Burgazada'da sokağa fazladan masa sandalye koyarak yürüme alanını daraltan bir restoran çalışanına uyardığını sosyal medyada paylaştı. Ada Keyf Restoran isimli mekanı uyardığını dile getiren Milor, denize doğru itildiğini belirtti. Peki Ada Keyf restaurant sahibi kim? Merak edilen detaylar haberimizde...

Sabah'ın haberine göre; Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada gibi adalar Adalar Belediyesi içerisinde bulunuyor. Adalar Belediye Başkanı CHP'li Erdem Gül'ün yardımcısına ait restarurantta ünlü yemek eleştirmeni Vedat Milor'e fiziki müdahale uygulandı.

VEDAT MİLOR PAYLAŞTI!

Milor, başından geçen olayları ise şöyle anlattı:

"Burgazada’da başımdan çok tatsız bir olay geçti. Detaylı paylaşmak istiyorum çünkü bu sorun farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Ada’da rıhtıma yakın restoranlar Belediye’nin çizdiği sınırları ihlal edip masalarıyla neredeyse geçecek yer bırakmıyor.

Bazı restoranlar fazladan bir masa daha koyup yürümeyi imkansız hale getiriyorlar. Ada Keyf Restoran’ın önünden geçerken benzer bir sorun vardı ve ben de ilgili bir çalışanı ikaz ettim.

Ancak çalışan “sana ne lan, fazla konuşma” diyerek beni denize doğru itti. Düşmeme ramak kaldı.
Açık biçimde kanuna ve nizama aykırı olan bir uygulamayı ikaz ettiğim için uygulanan bu kaba kuvvet düşündürücü. Bu restoranın sahiplerinden birinin Belediye Başkan yardımcısı olması iki kere düşündürücü ve üzücü. Geriye doğru denize düşsem boynum kırılabilirdi.

Çok üzücü bir olay daha var: Restoran sahipleri benim çalışana hakaret ettiğimi iddia etmiş. Öyle bir şey söz konusu değil tabii ki. Vapurda dönerken gittiğim restoranla ilgili düşüncelerimi ses kaydına aktarıyordum. Allah'tan bu açık kalmış. Olan biten her şey orada.

Amacım çete, dağ kanunlarına aynı şekilde yanıt vermek değil. O yüzden kötü yorum bırakma, bizzat arayıp taciz etme gibi yaklaşımlar doğru olmaz. Yapılması gereken şey belediyenin o bölgeyi geçişe uygun hale getirmesi."