Gündem

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) soru ve cevapları, bugün tamamlanan 3. oturumun ardından yüzbinlerce öğrencinin merak ettiği tek konu oldu. Sınava giren öğrenciler şimdi Açık Öğretim Lisesi (AÖL) soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? sorusunun yanıtını merak ediyor. Peki, AÖL sınav soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak? İşte, tüm detaylar...

Açıköğretim Lisesi - AÖL sınavları 18-19 Mart tarihlerinde toplamda 3 oturumda gerçekleşti. Sınav yanıtlarının doğruluğunu teyit etmek isteyen yüz binlerce aday, AÖL soru ve cevapları için internetten arayışa girdi. Peki, MEB'in resmi sitesi üzerinden yayımlanacak olan AÖL sınav soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?

18-19 Mart tarihlerinde toplamda 3 oturumda gerçekleşen AÖL'de, sınav soru ve cevapları merak konusu oldu.

aol_2017_acik_lise_sinavlari_ne_zaman_martin_kacinda_1488532268_9228

Açık Öğretim Sınavlarına bu hafta 1 milyonun üzerinde aday girdi. AÖL sınav soruları ve cevapları sınava giren öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor. 3 oturumda gerçekleşen AÖL sınavlarında ilk iki oturum 18 Mart, üçüncü oturum ise 19 Mart tarihinde gerçekleşti. Peki Açık Öğretim sınav soru ve cevapları için açıklanma tarihi belli mi?

AÖL 2. dönem sonu giriş belgeleri resmi site üzerinden adaylara duyuruldu. 18-19 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek AÖL 2. dönem sonu sınavı üç oturumda gerçekleştirilecek. Öğrenciler sınav soru ve cevaplarına 3 oturumunda tamamlanmasının ardından erişebilecek. Geçtiğimiz yıllara bakıldığında Açık Öğretim Sınavının soru ve cevap anahatarı sınav maratonunun bittiği günün akşamında yayınlanmış oluyor.

AÖL 2016-2017 iş takvimine göre 2. dönem sonu sınavlarının sonuçları 21 Nisan'da AÖL resmi internet sitesi üzerinden erişime açılacak. Öğrenciler sınav sonuçlarını sisteme giriş yaparak öğrenebilecekler.

170320171540376128607_2

İTİRAZLAR NASIL YAPILACAK?

Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne yapılacaktır.

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz WEB sayfasına ulaşmak için tıklayın

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün “Sınav İtirazları Giriş Ekranı” na ulaşmak için tıklayın

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Sınavlarla ilgili olarak yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği esaslara göre yapılacaktır.

Yorumlar
Günün Videosu
Marmara Denizi’nin kabusu olan deniz salyasını temizleme çalışmaları devam ediyor. Denizi kaplayan müsilajın, denizde oluşturduğu tahribat son haliyle havadan görüntülendi.