Abramoviç, Zelenski'nin mektubunu Putin'e iletti; Putin çöpe attı!

İstanbul’daki Rusya ve Ukrayna heyetlerinin görüşmesine katılan Rus oligark Roman Abramoviç, Putin'e Zelenskiy'nin eliyle yazdığı mektubu teslim etti. Putin'in 'mektubu çöpe atacağım' dediği iddia edildi. Ayrıca Kremlin’den Rus medyasına uyarı geldi. Putin, Rus medyasına “Abramoviç’i yazmayı bırakın” talimatını verdi.

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta önceki gün heyetlerin İstanbul’da bir araya gelmesi nedeniyle çok büyük bir gelişme kaydedildi.

Dolmabahçe’deki müzakerelerin ardından Rus tarafının Kiev ve Çernihiv etrafındaki askeri operasyonlarını azaltması kararı alındı.

ABRAMOVİÇ DETAYI DİKKAT ÇEKTİ

Görüşmelere katılan isimler arasında Chelsea futbol kulübünün sahibi Rus oligark Roman Abramoviç’in de olması dikkat çekti. İki ülke arasındaki görüşmelerde kritik rol oynadığı iddia edilen Abramoviç, görüşmeleri yakından takip etti.

PUTİN, KİLİT OLARAK GÖRÜLMESİNİ İSTEMİYOR

Abramoviç’in kilit rol oynadığı yönündeki söylentilerden rahatsızlık duyan Putin’in Rus medyasına “Abramoviç’i yazmayı bırakın” şeklinde sert bir talimat verdiği belirtildi. Bu talimatın ortaya çıktığı sırada Rus medyasının Abramoviç haberlerini kesmiş olması da söylentileri güçlendirdi.

“MEKTUBU ÇÖPE ATACAĞIM”

Abramoviç’in Putin’e Zelenski’nin el yazısıyla yazılmış bir notu ilettiği ve notta Ukrayna’nın barış koşullarındaki konumunun yer aldığı iddia edilmişti. Ancak mektubu reddeden Putin’in ’Onlara de ki, notu çöpe atacağım’ cevabı verdiği öne sürüldü.

Abramoviç, Zelenski'nin mektubunu Putin'e iletti; Putin çöpe attı! ile ilgili etiketler Mektup Çöp Putin Rusya Ukrayna İstanbul abramoviç zelenski Zelenskiy talimat