Koronavirüs

Abla kardeş aynı gün koronadan öldü

Tokat'ın Niksar ilçesinde yaşayan Sevinç Demirel (64) ile kardeşi Ahmet Öksel (62) aynı gün koronavirüs nedeniyle vefat etti. Abla ve kardeşi koronavirüs tedbirleri kapsamında sadece yakınlarının katıldığı cenaze törenleriyle toprağa verildi.

Tokat'ın Niksar ilçesinde yaşayan 2 çocuk babası Ahmet Öksel'in, kasım ayının başlarında yaptırdığı koronavirüs testi pozitif çıktı.

Öksel kısa süre sonra durumunun ağırlaşması üzerine Tokat Devlet Hastanesi pandemi bölümünde tedaviye alındı.

Öksel'in hastalanmasından kısa süre sonra ilçeye bağlı Yarbaşı köyünde yaşayan ablası, 2 çocuk annesi Sevinç Demirel'in de koronavirüs olduğu ortaya çıktı.

64 yaşındaki Demirel de Erbaa Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Yaklaşık 1 aydır koronavirüs tedavisi gören Ahmet Öksel ile 17 gündür tedavi gören Sevinç Demirel aynı gün içinde vefat ettiler.

Ahmet Öksel Niksar ilçe merkezinde, ablası Sevinç Demirel ise ilçeye bağlı Yarbaşı köyünde koronavirüs tedbirleri kapsamında sadece yakın aile üyelerinin katıldığı cenaze törenleri ile toprağa verildi.

 

 

Günün Videosu
Karaman’da koranavirüse yakalandıktan sonra aşı yaptırmadığı için hastalığı ağır geçiren Süleyman Can, hastane odasında çektirdiği görüntülü mesajla ’aşı’ olun çağrısında bulunduktan sonra hayatını kaybetti. Can, "Gerçekten çok zor bir hastalıkmış bu. Kimseye de inanmayın ve aldanmayın." ifadelerini kullanmıştı.