Dünya |

ABD'ye ait bir F-35'in, uçak gemisinin kaptan köşküne çarptığı anlar!

F-35'ler ardı ardına düşmeye devam ediyor. ABD'ye ait F-35C savaş uçağı, Güney Çin Denizi'nde bulunan USS Carl Vinson uçak gemisine inmeye çalıştığı sırada düşmüş, kendini uçaktan fırlatmayı başaran pilot sağ olarak kurtarılırken, gemideki 7 personel yaralanmıştı. Uçağın kaptan köşküne çarptığı anların videosu ortaya çıktı.

ABD'ye ait F-35C savaş uçağı, uçak gemisine inmeye çalıştığı sırada düşmüştü. O anların görüntüsü ortaya çıktı.

SON ANDA YÜKSELMEK İSTEDİ: KAPTAN KÖŞKÜNE ÇARPTI

Videoda iniş için alçalan ve dikey iniş gerçekleştirebilen bir F-35C'nin yatay hızını kesemediği ve hızını düşüremediği görülüyor. Uçağın motorunun sesinden, çarpacağını anlayan pilotun son anda hızlanmaya çalıştığı fakat başarılı olamayarak kaptan köşküne çarptığı görülüyor.

NE OLMUŞTU?

ABD Pasifik Filosu Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada, olayın güvertede meydana geldiği kaydedilirken, kendini güvenli bir şekilde fırlatmayı başaran pilotun yakındaki sularda sağ olarak kurtarıldığı belirtilmişti.

Kaza hakkında detaylı bilgi paylaşılmazken, güvertede yaralanan 7 denizciden üçünün Filipinler’in Manila kentindeki bir tıbbi tesise gönderildiği ve durumlarının stabil olduğu bildirilmişti.

Dört denizcinin tedavisinin ise gemide yapıldığı ifade edildi.

Sitene Ekle