Gündem |

Abdurrahman Dilipak aşı karşıtı mitinginde ültimatom verdi! Sivil itaatsizlik çağrısı...

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın organizatörlüğünü yaptığı aşı karşıtlığı mitinginde Dilipak, sivil itaatsizlik çağrısı yaptı. "Biz aşıya karşı değiliz, dayatmaya karşıyız" diyerek kendiyle çelişen Dilipak, 12 maddelik bir ültimatom vererek vatandaşlara gelecek seçimde oy kullanmamaları için çağrı yaptı.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

Koronavirüse karşı toplumsal aşılamaya tepki gösteren vatandaşlar, İstanbul Maltepe'de bir araya geldi. Birçok kişinin maske mesafe kuralına uymaması endişe yarattı.

AŞI BAHANE, AMAÇ: SİVİL İTAATSİZLİK ÇAĞRISI YAPMAK

Organizatörlerinin başında yer alan Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Maltepe'de düzenlenen aşı karşıtlığı mitinginde aşı bahanesiyle sivil itaatsizlik çağrısı yaparak 12 maddelik ültimatom verdi. 

MASKESİZ KALABALIK ENDİŞE YARATTI

Aşı karşıtlığı olarak lanse edilen mitinge Dilipak, 50 şehirden otobüs kaldırıldığını ve 100 binden fazla kişinin gelmesinin beklendiğini belirtmişti. Maskenin zorunlu tutulduğu söylenen miting alanında vatandaşların maskesiz olarak dip dibe olması ise endişe yarattı. 

"BİZ AŞIYA KARŞI DEĞİLİZ, ZORLAMAYA KARŞIYIZ"

Programın başında konuşma yapan Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, sivil itaatsizlik çağrısında bulundu. "Biz aşıya karşı değiliz, zorlamaya karşıyız" diyerek kendiyle çelişen Dilipak, 12 maddelik bir ültimatom da verdi.

"SEÇİMLERDE OY KULLANMAYIN" ÇAĞRISI

"Biz Türkiye'nin sesiyiz. Hiç birimiz bizim üyemiz değilsiniz. Biz ayrı bir tüzel kişilik de değiliz. Buraya geldik barış istiyoruz. Buraya geldik özgürlük istiyoruz. Adalet yoksa barış bir aldatmacadır. Herkesin inandığı gibi yaşadığı. Düşündüğünü özgürce ifade edebildiği malları canları namusları inançları güvende olan bir dünya istiyoruz." sözleriyle başladığı konuşmasında Dilipak, vatandaşlara seçimlerde oy kullanmamaları için çağrı yaptı.

GAZETECİLERE "ŞEREFSİZSİNİZ, ALÇAKSINIZ" HAKARETLERİ

Mitingde konuşmacı olan Erkan Trükten ise "Ana akım medyaya sesleniyorum" diyerek gazetecilere “şerefsizsini,alçaksınız ve onursuzunuz.” dedi. Maskesiz kalabalığın farkında olup "Buraya toplandılar koronavirüsü yaydılar diye haber yapacaklar. Ama konserlerde tıklık tıklım insanlar toplanıyor. Ona bir şey denmiyor" dedi. 

Mitingde konuşmacıların sözlerinin çoğu kez vatandaşlar tarafından yuhalanması da büyük dikkat çekti. 

'HER KESİMDEN VATANDAŞ BU MİTİNGDE' İMAJI YARATILMAYA ÇALIŞILDI

SuperHaber olarak toplanma anından itibaren bulunduğumuz miting alanında her kesimden vatandaşın olduğu imajı yaratmak için Barış Manço'nun eserleri ve "Ölürüm Türkiyem" şarkıları çalındı. 

İstiklal Marşı ve şehitler için saygı duruşuyla başlayan mitingde İstiklal Marşı'nı okumak için sahneye çıkan kişinin marşımızın ikinci kıtasını unutarak okuyamaması ise bütük tepki çekti. 

 

 

İşte aşı karşıtı mitinginden görüntüler...

 

Sitene Ekle