Spor

Derbi öncesi Bakan Koca'dan rica

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Fenerbahçe derbisi öncesinde açıklamalarda bulundu. Maçların seyircisiz tadı tuzu olmadığına dikkat çeken Albayrak, "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan rica ediyorum, en azından %25, %30 seyirci olsun ya da localar olsun." dedi.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Türk Telekom Stadyumu’nda düzenlenen sponsorluk anlaşmasının basın lansmanında gündemle alakalı soruları yanıtladı.

"Maça atanan Ali Palabıyık çok tartışılıyor, sizin görüşünüz nedir?" sorusuna yanıt veren Abdurrahim Albayrak "Maçtan önce hakem polemiğine girmek istemiyorum. Derbi öncesi hemen hakemleri masaya yatırmanın bir anlamı yok. Artık Türk futbolu için beyaz sayfa açma zamanı geldi. Hakem polemiğine girmek istemiyorum" dedi.

"SEYİRCİSİZ MAÇLARIN NE TADI VE NE TUZU" 

"Seyircili maç oynanacak mı?" sorusunu da yanıtlayan Abdurrahim Albayrak, "Seyircisiz maçların ne tadı ve ne tuzu. Evlerinde milyonlarca insanın zevk aldığını düşünmüyorum. Pandemi döneminde risk var, bu işe en başında yakalanan biri olarak söylüyorum. Çok sevdiğim Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan rica ediyorum, en azından %25, %30 seyirci olsun ya da localar olsun. En azından futbolcular topa daha keyifli, istekli vursun. Önümüzdeki haftalarda bu durumun çözülmesi için dua ediyorum." diye konuştu.

GALATASARAY'A YENİ SPONSOR

Galatasaray Kulübü, erkek giyim markası Damat Tween ile sponsorluk anlaşması yaptı.

Yapılan anlaşmayla Damat Tween, sarı-kırmızılı kulübün giyim sponsoru oldu. Damat Tween ayrıca Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın forma sırt sponsorluğunu üstlenecek.