Spor

Abdurrahim Albayrak'a dolandırıcı şoku

Abdurrahim Albayrak, kendisini Bahçelievler Belediye Başkanı olarak tanıtan dolandırıcıya para gönderdi. Olay fatura kesilirken ortaya çıkarken, yapılan araştırmada başka mağdurların da olduğu belirlendi.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, telefonla arayan bir kişi tarafından 40 bin lira dolandırıldığı gerekçesiyle şikayetçi oldu.

Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ı geçtiğimiz hafta arayan bir dolandırıcı, kendisini Bahçelievler Belediye Başkanı olarak tanıttı. Dolandırıcı, Albayrak’a, “Sen çok hayırlı bir adamsın. Cumhurbaşkanımızın çağrısına da cevap verdin. Burada yurtlarda kalan garibanlar var onlara erzak vereceğiz, paramız eksik kaldı, şu kadar bir para da sana yazıyorum” dedi. Telefondakinin sesini belediye başkanına benzeten Albayrak, “Asistanım geldi. ’Fatura bilgilerini göndereceğim, telefonu kimse açmıyor’ dedi. Aradım başkanı ’Parayı aldınız değil mi?’ dedim, ’Yok’ dedi, ’Abi ne diyorsun, dolandırıldık herhalde’ dedim. Ben emniyetimize güveniyorum en kısa sürede yakalanacaktır” diye konuştu.

6 yıl önce de dolandırıldı

Şüphelilerin Gebze’deki şubeden 140 bin TL çektikleri ortaya çıktı. Yardım için şüphelinin hesabına 40 bin Lira yatıran Albayrak, bundan 6 sene önce de kendisini Rize Valisi olarak tanıtan bir dolandırıcıya 10 bin TL’sini kaptırmıştı.

Günün Videosu
Süper Lig'de 17 Eylül Cuma akşamı Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı'nda bu ligde 18 yıl sonra ilk kez oynanacak İzmir derbisinde karşı karşıya gelecek Altay ve Göztepe'de derbiden önce dostluk rüzgarları esti. Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu ve Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) önderliğinde, Folkart sponsorluğunda Tarihi Havagazı Fabrikası'nda bir araya geldi.