Abdulkadir Selvi'den Ertuğrul Özkök'e: Çizgiyi aşma

Geçtiğimiz günlerde Hürriyet'teki köşesinden aynı gazetede yazarlık yapan Abdulkadir Selvi'ye seslenen Ertuğrul Özkök, ''Sana ağabey tavsiyesi'' diyerek uyarılarda bulunmuştu. Selvi, Özkök'ün o ifadelerine bugünkü köşe yazısında yanıt verdi. Hürriyet yazarı meslektaşına, ''Üstenci bir dille ayar verilmeye kalkışılmasından hoşlanmam, lütfen o çizgiyi aşmayın'' diyerek yanıt verdi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlerini, "Abdulkadir kardeşim, yazdığın yer halktan aldığın yetki belgesi değil, patronun verdiği köşedir." ifadeleriyle eleştiren köşe komşusu Ertuğrul Özkök'e bugünkü köşesinde tepki gösterdi.

''AYAR VERMEYE KALKIŞMA''

Selvi, "Üstenci bir dille ayar verilmeye kalkışılmasından hoşlanmam, lütfen o çizgiyi aşmayın" uyarısında bulundu.

Selvi, "Şimdi bu soruyu Ertuğrul Bey’e sormak istiyorum. Yazdığınız bir yazıda siyasi bir çıkarım yapsanız ve yaptığınız bu siyasi çıkarıma MHP ya da AK Parti, 'Ertuğrul Özkök bu çıkarımı yapmak için yetkiyi kimden alıyor?' diye sorsa, siz ne yanıt verirsiniz?'' düşüncesini dile getirdi.

Selvi yazısında, "Peki gazeteci kamu adına sorular sormaz mı, halkın sesi olmaz mı? Gazeteci yetkiyi okurundan almaz mı? Ertuğrul Özkök ne yaptı? Hiç şık olmayan bir yazı yazdı. Ertuğrul Bey, önerilerinize ve tavsiyelerinize her zaman açığım. Ancak üstenci bir dille ayar verilmeye kalkışılmasından hoşlanmam. Lütfen o çizgiyi aşmayın." değerlendirmesini yaptı.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

Abdulkadir Selvi'den Ertuğrul Özkök'e: Çizgiyi aşma ile ilgili etiketler hürriyet Ertuğrul Özkök abdulkadir selvi köşe yazısı tartışma gerilim