Dünya

ABD'den PKK/YPG'li teröristlere yeni destek

ABD yönetiminin Joe Biden döneminin başlaması ile birlikte terör örgütü PKK/YPG'ye destek vermeye devam ettiği öğrenildi. ABD özel kuvvetlerinin Suriye'nin Haseke bölgesinde terör örgütü unsurlarına eğitim verdiği görüntüler ortaya çıktı.

Mevlüt Yüksel
Mevlüt Yüksel

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK/YPG'ye karşı mücadelesi sürerken, ABD'nin ise 'DEAŞ ile mücadele' bahanesi ile teröristlere destek vermeye devam ediyor.

ABD'nin Joe Biden döneminin başlaması sonrası Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelerde bulunan üs ve askeri noktalardan örgüte destek vermeye devam ettiği ortaya çıktı.

Suriye’nin Heseke bölgesinde ABD özel kuvvetlerinin terör örgütüne çeşitli askeri eğitimler ile destek verdiği görüntüleri yayıldı.

TERÖRİSTLER ABD SİLAHLARI İLE EĞİTİM GÖRÜYOR!

SuperHaber’in elde ettiği görüntülerde PKK/YPG’li teröristlerin ellerinde, ABD yapımı silahlar olduğu ve teröristlerin ABD'den aldıkları askeri araçları kullandıkları görülüyor.

İstihbarat birimlerinin yaptığı çalışmalarda Suriye’nin Haseke, Rakka ve Deyrizor illerinde ABD’nin askeri güçlerinin terör örgütünün Suriye yapısı okan YPG’lilerden oluşan özel birim kurarak destek verdiği belirlendi.

ABD özel kuvvetlerinin eğittiği YPG/PKKlıların, DEAŞ’lıların tutulduğu AL HOL kampında sözde operasyonlar yapmak için kurulduğu iddia edildi.