Gündem |

ABD'den medet uman Gülen'e Bozdağ'dan çağrı! ''Çık gel!''

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün araştırılması için Meclis'te yapılan oylamanın ardından yaptığı konuşmada Fethullah Gülen'e seslenerek, "Çık gel" dedi.

Bekir Bozdağ'ın konuşmasının satır başları şöyle;

Bu darbe teşebbüne kalkışanların yargının karşısına çıkarın. Bu ihanet içerisinde olanlarla devletin birlikte yaşama imkanı artık kalmamıştır. Bu darbe teşebbüsünün artçı darbeleri olabilir. Fethullahçi Terör Örgütü'nün elebaşı Fethullah Gülen geçen gün yayınladığı videoyla açıklıyor ne diyor 'Dik durun eğilmeyin, itirafçı olmayın sizi tarih yazacak'. Kendisi de ABD'ye beni teslim etmeyin diye mektuplar yazıyor. Ben de diyorum 'Çık gel, onlar için daha iyi olur, tarih seni o zaman paragraf paragraf yazar'. Öte yandan Cumhurbaşkanımızı, Meclis'i açık bir şekilde tehdit ediyor. Rabbim bana ömür vermişse, bu heyete ömür vermişse, dışardaki aziz insana ömür vermişse gökten ölüm bile yağsa bizi bir şekilde saklar.

Milletimizin verdiği mesaj bu artçıları önleyin ama bir daha Türkiye'de ne birisi ne asker bir daha darbe yaparız düşüncesi olmasın. Bu yapının bir başka özelliği de gizli örgütlenmiş olması. O da çok önemli. Bakın şimdi Genelkurmay Başkanı'nın yaveri şöförü hepsi oradan çıkıyor. Cumhurbaşkanımızın yıllarca arabasının ön koltuğunda oturan orda çıkıyor. Annesine karşı babasına karşı takiyye yapan bu anlayışı ne olduğunu nasıl örgütlendiği hepimizin iyi öğrenmesi lazım. Onun için ben bu araştırma önergesinin kabulünü çok önemsiyorum. Meclisin bu konuyu araştırması önemli.

Geçmişte dostlarımız bize bu Fethullahçı yapıyla ilgili çok şey söyledi biz inanmadık. 17-25 Aralık'tan sonra Sayın Kılıçdaroğluna da söyledim, biz çok şey söyledik siz inanmadınız. Ben diyorum ki birbirimize inanarak yolumuza devam edelim.